Oblíbené podlahové krytiny v interiéru

Podlaha tvoří nedílnou součást libovolného interiéru. V mnoha ohledech jde o pomyslný základní stavební kámen každé místnosti, na nějž navazují jakékoliv další doplňky, dekorace a nábytek. S přihlédnutím ke konkrétní místnosti máte na výběr z několika podlahových krytin, jež budou odpovídat vašim požadavkům.

Lidé mají odlišné nároky z pohledu pořizovací ceny, povrchové odolnosti, životnosti a příjemného pocitu na omak. Jaké jsou tedy nejčastější podlahy na současném trhu?

Koberec a měkčené PVC

Pakliže bychom k prezentaci jednotlivých produktů měli přistoupit na základě ceny, pak je asi nejlevnější volbou koberec. Ten kvůli častému usazování prachu a horšímu čištění však opouští domácnosti. V případě nízkonákladových podlah je to i klasické měkčené PVC, které je lepší na údržbu, je odolné, stále ale nepatří mezi ty nejlepší.

Laminátové a vinylové podlahy

Tato skupina podlahových krytin vás posune opět o krok výše. Tak kupříkladu laminát. Dokonalá imitace dřeva s vyšší povrchovou odolností a snadnou pokládkou. U laminátu vám může vadit zhoršená voděodolnost, proto tyto produkty nejsou zcela primární výbavou moderních kuchyní a koupelen.

Adekvátní náhradou s vynikající nášlapnou vrstvou mohou být vinylové podlahy, jež se prodávají buď ve formě pásů určených k lepení, nebo jako klasická laminátová podlaha se zámky.

Přírodní dřevěné podlahy

Pakliže tíhnete spíše k přírodním výrobkům, bude vaší jednoznačnou volbou dřevo či korek. U těchto podlahových krytin oceníte hlavně působivý vzhled s nezaměnitelnou strukturou. Tento interiérový nadstandard je vykoupen vyšší náročností na údržby, a to v podobě olejů, vosků a laků.

Máte-li vysoké nároky na dřevěné plovoucí podlahy, nemusíte se spokojit s klasickou produktovou nabídkou. Na trhu jsou i exotické dřeviny, které lze v mnoha případech umístit také do koupelny.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: sumetho).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.