Jak fungují filtry do filtračních konvic a jak dlouho vydrží?
filtracni konvice

Bez účinného filtru by žádná filtrační konvice nefungovala tak, jak má. Filtr je zkrátka srdcem konvice, bez kterého byste měli pouze obyčejnou nádobu. Jak takové filtry do filtračních konvic fungují? Kolik zvládnou přefiltrovat vody a co všechno dokážou odfiltrovat? Proč je potřeba je měnit a jaký je průměrný interval jejich výměny? Na všechny tyto otázky najdete odpovědi níže.

Bez vodního filtru to nejde

Vodní filtry jsou nedílnou součástí filtračních konvic. Jejich průměrná životnost je přibližně 30 dní nebo 150 litrů přefiltrované vody. Tyto hodnoty se samozřejmě mohou lišit v závislosti na tom, jak intenzivně konvici používáte, ale také a tom, jak máte doma tvrdou vodu. Pokud víte, že vám z kohoutku teče opravdu tvrdá voda, pak můžete očekávat, že budete filtr měnit častěji.

Kde filtry do filtračních konvic seženete a jak fungují?

Obecně platí, že každý výrobce filtračních konvic nabízí také náhradní filtry pro daný typ nádoby. Jak ale filtry vlastně fungují a co všechno dokážou zachytit? Samotný filtr je obvykle vyroben z aktivního uhlí, které je přírodním filtrem. Aktivní uhlí funguje tak, že zachycuje nečistoty ve vodě, jako jsou vodní kámen, chlor, pesticidy, zbytky hnojiv, olovo a další. Při průchodu vody filtrem se tyto nečistoty zachycují na povrchu aktivního uhlí a při čištění filtru se pak odplavují. Tento proces nejen zlepšuje chuť vody, ale také pomáhá odstranit všechny škodlivé kontaminanty, které by mohly působit negativně na zažívací trakt i jiné tělesné orgány. Pokud tedy hledáte způsob, jak zlepšit kvalitu své pitné vody, investice do filtrační konvice je skvělým začátkem.

Jak na výměnu vodního filtru ve filtrační konvici?

Ukazatel životnosti filtru ve filtrační konvici je důležitou funkcí, která vám pomůže sledovat, kdy je třeba filtr vyměnit. Existují dva různé typy ukazatele: mechanický a elektronický. Mechanický indikátor funguje tak, že počítá objem přefiltrované vody. Po přibližně 150 litrech vás indikátor upozorní, že je čas filtr vyměnit. Elektronický indikátor naproti tomu funguje v 30denním intervalu. Po uplynutí tohoto intervalu vás indikátor upozorní, že je čas filtr vyměnit. Volbu typu indikátoru budete muset provést již při řešení otázky jak vybrat filtrační konvici. Ať si zvolíte tak či tak, indikátor životnosti filtru je cenným nástrojem, který zajistí, že vaše filtrační konvice bude vždy dodávat čistou a filtrovanou vodu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.