Není ventil jako ventil. Představíme vám několik typů běžně používaných směšovacích ventilů
smesovaci ventil

Dokonce ani moderní topné systémy nejsou ani zdaleka vytvořeny z obtížných prvků. Zcela naopak je velké množství prvků velice jednoduché na pochopení, ale dohromady dokáží udělat opravdové kouzlo. Jedním z těchto jednoduchých prvků je přitom směšovací ventil jako takový.

I přes jeho jednoduchou funkci je ale naprosto nepostradatelný. Dnes se tak podíváme na to, jakým způsobem mohou podobné ventily fungovat na různých místech a také s různým účelem.

Směšovací ventily s termostatickou technologií

Samotné ventily mohou být osazeny a zdokonaleny poměrně dost velkým množstvím různých dodatečných funkcí. Jednou z nich jsou právě termostaty. Termostatické směšovací ventily se vyznačují tím, že přímo na místě spojování vstupů také měří teplotu. U ní může být nastavena i maximální a minimální teplota. Mohou tak fungovat jako kvalitní ochrana před samotným opařením obyvatel.

Ventily s automatizovaným nastavením

Hlavní funkce ventilů je čiře mechanická. Na základě vytáčení poměrů jednotlivých vstupů se vždy dostaneme k požadované teplotě. Mezi všemi těmito možnostmi se ale můžeme dostat také k tomu, že některé konkrétní ventily může být potřeba nastavovat automaticky. A to hlavně z toho důvodu, abychom nemuseli zasahovat fyzicky do systému. O to se stará směšovací ventil se servopohonem, který umožňuje na základě vzdáleného ovládání nebo senzorů pracovat s nastavením obou vstupů a měnit tak výsledek směšování.

Spojování velkého množství vstupů

Ve všech zmíněných případech se ale bavíme o standardním nastavení vstupů a výstupů. Díky tomu tak můžeme automaticky počítat s tím, že jej použijete v běžných systémech s přísunem studené a teplé vody. Jenže někdy se také můžete dostat do situace, kdy potřebujete dostat více než dva standardní vstupy do jednoho systému, nebo zcela naopak potřebujete jednotlivé výstupy striktně oddělit. O to se může postarat čtyřcestný směšovací ventil a další podobné typy. Jedná se o ventily, které díky vyššímu množství výstupů či vstupů umožňují jednoduché větvení celých vodovodních sítí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.