Neviditelné obrubníky – tajná zbraň zahrádkářů
neviditelny obrubnik 38mm x 3m zeleny hreby zdarma 1631

Pokud máte rádi upravenou zahradu s pečlivě udržovanými záhony a trávníkem, nejspíš jste už zjistili, kolik je za tím úsilí. Na jaře uklidit, dosít trávu tam, kde přes zimu zmizela, nakoupit semínka zeleniny a okrasných květin a hlavně všechno dobře rozplánovat. Jenže jarním úklidem a setím práce nekončí. Jak začne být víc teplo a k tomu deštivo, roste tráva doslova jak z vody a ostatní rostliny taky. Brzo se začnou objevovat rostlinní vetřelci v cizích záhonech, na cestičce nebo v trávníku. Jak tomu předejít?

Pevné hranice jsou základ

První, časově náročné a hodně pracné řešení, je pravidelná kontrola záhonků a trávníku a pečlivé pletí všech nechtěných rostlin.

Anebo na to můžete jít jinak a pořídit si tzv. neviditelné obrubníky. Ty jsou ideálním řešením pro všechny, kteří chtějí dosáhnout dokonalého vzhledu zahrady a zároveň je nebaví častá údržba.

Tyto obrubníky jsou vyrobeny z recyklovaného polypropylenu, ale nemusíte se bát, přírodní ráz zahrady nenaruší, protože se instalují do země. V průběhu sezóny je obklopí tráva nebo květiny a pak už o nich nebudete vůbec vědět.

Neviditelné obrubníky – snadná instalace i údržba

Plastové díly neviditelných obrubníků koupíte samostatně, ale pak je můžete velmi jednoduše spojit pomocí zámkového systému. Celý systém vsadíte do hlíny a upevníte speciálními hřebíky. Z neviditelných obrubníků můžete tvořit rovné linie, ale dají se použít i na ohraničení záhonů nepravidelných tvarů. Obrubníky pomáhají udržovat hranice mezi travnatými plochami  a záhony a zabraňují růstu plevelů a travin do nechtěných oblastí.

Díky tomu, že jsou vyrobené z plastu, jsou velmi trvanlivé a odolné vůči počasí a jiným vnějším vlivům. Můžete přes ně i přejet sekačkou a nepoškodí se. Neviditelné obrubníky vám vydrží mnoho let.

Chcete tuto vychytávku vyzkoušet už letos na vaší zahradě? Objednejte si neviditelné obrubníky na našem e-shopu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.