Se zpětným prověřením nemovitosti můžete získat zpět až stovky tisíc

Koupili jste nemovitost, u které se objevili skryté vady? Co teď dělat? Smířit se s tím a začít opravovat, nebo požadovat náhradu v podobě zpětného prověření? Zjistěte si více o způsobu, jak je možné získat zpět až stovky tisíc.

Skryté vady objevující se až po koupi

Na první pohled se zdá vybrané nemovitost jako dokonalá. Na druhý se objeví pár nedostatků, ale nejedná se o závažné problémy. A po pár dnech bydlení v novém domově objevíte větší problémy. Jenže co teď, když jsou peníze zaplaceny a smlouva podepsána? Problém řady skrytých vad spočívá v tom, že je možné odhalit je až pravidelným užíváním nemovitosti. A to při prohlídce těžko provedete.

Prověření před nákupem, ale i zpětné prověření

Situace na trhu a velký zájem hlavně například o byty v Plzni vedou k tomu, že lidé se rozhodnou byt koupit hned po první prohlídce ve strachu z toho, že někdo bude rychlejší. U rodinných domů sice není tak velká poptávka, ale zde si lidé většinou nechtějí připlácet za odborné posouzení stavu nemovitosti. A tak důvěřují svému úsudku a volí raději vlastní prověření nemovitosti. Za čas se však mohou divit a stejně se nevyhnou pozvání odborníků na zpětné prověření.

Jaká je lhůta pro uplatnění skrytých vad?

Jak říkají makléři z realitní kanceláře Pubec, je lepší koupit nemovitost bez skrytých vad díky důkladnému prověření. To však není vždy možné. Pokud se objeví problém, snažte se vyřešit ho s předchozím majitelem a zaplatit si náklady na opravu. Lhůta pro uplatnění skrytých vad je až pět let. Klíčové je vadu prodávajícímu oznámit co nejdříve od jejího objevení. Na pomoc s celým řešením si můžete pozvat i odborníky, kteří se specializují na odhady nemovitostí a prověřování jejich stavu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.