Proč si pořídit betonový plot

Ohraničit a oplotit pozemek se dá nejrůznějšími způsoby. Každý z nich má své přednosti i slabiny. Například tradiční plot z dřevěných planěk nebo modernější varianta z vodorovně instalovaných fošen je pěkný na pohled, ovšem vyžaduje péči v podobě ochrany dřeva proti dřevokaznému hmyzu a povrchové úpravy nátěrem. Jiným typem je pletivo, které je praktické a izolovaný drát poměrně dlouho vydrží. Nevýhodou je nedostatek soukromí. Hodně se dnes preferují živé ploty, které však pomalu rostou a nezabrání domácím mazlíčkům v útěku.

Žádný z těchto plotů tedy není ideální. To lze ovšem říci o plotu, který splňuje veškeré nároky na dokonalé oplocení. Je jím betonový plot, který má spoustu výhod a žádnou slabinu.

Výhody betonového plotu

Je jich celá řada, ale na prvním místě je třeba jmenovat jeho odolnost a bezúdržbovost. Betonové ploty jsou pevné a mají dlouhou životnost danou technologií výroby. Ta začíná již u výroby sloupků, které se odlévají z odolného certifikovaného betonu vyztuženého kvalitní průmyslovou armaturou. Totéž platí o jednotlivých deskách, které se zasouvají do drážek ve sloupcích. Z tohoto důvodu je výstavba betonového plotu velice rychlá a poměrně snadná.

Další přednosti

Jednou z nich je, že majitel se nemusí o hotový plot po dlouhá léta vůbec starat. Důležitá je také odolnost a stabilita. Pokud dojde k poškození některého z panelů, jednoduše se vysune a nahradí novým. K výhodám je třeba přičíst také absolutní soukromí, bezpečnost a ochranu proti hluku z druhé strany. To ocení zvláště majitelé domů v rušné ulici nebo v blízkosti železniční tratě.

Jak se betonový plot staví

Nemusí se budovat žádné základy, ale pouze se vyhloubí jámy pro sloupky do hloubky 60 cm, které se staví ve vzdálenosti 2 m od sebe. Práci zvládnou dva lidé, jelikož desky, které se zasouvají do drážek ve sloupcích které, mají rozměry 2 x 0,5 m.

Vzhled

Betonové ploty jsou nejen účelné, ale mohou být také elegantní. Na výběr jsou nejen různé barvy desek, ale také jejich povrchová úprava. Atraktivní je například vzhled štípaného kamene, díky kterému stoupne na hodnotě celý dům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *