Rekordní zájem o fotovoltaické elektrárny: Mohou ušetřit tisíce
Rekordni zajem o fotovoltaicke elektrarny mohou usetrit tisice

Není žádným tajemstvím, že fotovoltaické elektrárny mohou do rodinného rozpočtu přivést i několik desítek tisíc korun ročně. Letos je ale zájem obrovský.

Tlak na ochranu životního prostředí a ekologicky udržitelné zdroje energie nutí nejen Čechy ke koupi fotovoltaických elektráren. Statistiky ale ukazují, že zájem je letos opravdu rekordní.

Investice v řádu miliard korun

Dotace na fotovoltaické elektrárny letos v prvním čtvrtletí zaznamenaly nejvíce žádostí za poslední roky. Celkem bylo podáno 2013 žádostí v celkové hodnotě 211 milionů korun. A podobný zájem je o dotace na fotovoltaiku i mezi podnikateli. Ti v prvním čtvrtletí požádali o příspěvek v hodnotě téměř čtvrt miliardy korun.

Žně tak letos zřejmě budou zažívat i společnosti, jejichž produktem je především fotovoltaická elektrárna na klíč. Dotace na fotovoltaiku totiž pokryjí jen část z celkové útraty. Podle odhadů tak na každou korunu doplacenou státem připadá tři až pět korun z vlastní kapsy. Tímto způsobem se tak podařilo vytvořit investici v hodnotě tří až šesti miliard korun.

Zájem stoupal i během koronavirové krize

Překvapivý je především fakt, že zájem o solární panely nepoklesl ani během koronavirové krize. Právě během března a první půlky dubna zaznamenal statistický úřad velké množství žádostí. Otázkou ale zůstává, jestli tuzemské firmy dokáží uspokojit poptávku. Některé společnosti totiž už teď hlásí, že mají plné kapacity a nové zákazníky nepřijímají. A to i z důvodu dalšího možného uzavření ekonomiky a problémům spojeným s koronavirem.

I přesto jsou fotovoltaické elektrárny dobrou investicí nejen pro domácnosti. Jde o způsob, jak ušetřit zajímavé peníze nejen v těžších dobách. Solární panely totiž mohou vygenerovat dostatek energie na to, aby ušetřily i desítky tisíc korun, v průměrné domácnosti pak tisíce korun ročně. Stále se ale jedná o dobrý způsob, jak získat další peníze do rozpočtu. Ty pak můžete využít k rozvoji firmy, případně na krásnou rodinnou dovolenou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.