Sauna pro domácí potěšení

Pokud máme rádi saunování, odpočinek a relaxaci, určitě jsme již přemýšleli o domácí sauně. Ta je dnes moderním doplňkem našeho bydlení. Má to také několik výhod už jen z toho důvodu, že si saunu můžeme dopřát vždy, když máme chuť.

Co nám sauna nabízí

Především je to místo, kde si všichni rádi odpočinou a vyčistí si nejen své tělo od všech toxinů, ale také svou mysl. Tady máme čas přemýšlet nebo naopak snít. Ale nejen to. Pravidelným saunováním můžeme zvýšit svou obranyschopnost a můžeme tak předejít virovým onemocněním. Její blahodárné účinky znali již dávno naši předkové a brali saunu nejen jako místo pro dokonalost našeho těla, ale také místo pro společenské setkávání. Sauna také pozitivně působí na cévy a je vhodná pro jedince, kteří mají problémy s dýchacími cestami. Ale i ve sportu je sauna velmi oblíbeným odpočinkovým místem. Sauna  doporučuje zejména  u vytrvalostních sportů, jako je běh nebo jízda na kole. Je Ale také velmi prospěšná pro poúrazové a pooperační stavy.

Charakteristika sauny

Hlavní charakteristikou finské sauny je suchá pára a poměrně vysoká teplota. Při konstrukci je nutné brát v úvahu základní pravidlo: čím nižší je vlhkost, tím vyšší je teplota, kterou může lidské tělo odolat. Saunování je výborné nejen pro dobrý pocit, ale i pro zdravé tělo. Posiluje naši obranyschopnost a její princip tkví především v zahřátí našeho těla a následném prudkém ochlazení. Sauna je vyhřívána zhruba na 80 až 100 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu se může ovlivňovat poléváním horkých kamenů na kamnech sauny.

Profesionální firma jistě ví, jak dělat svou práci dobře

Můžeme si pořídit i domácí saunu, která nám tak nabízí více možností. Realizaci sauny lze provést svépomocí nebo s odbornou firmou. Obě možnosti jsou skvělé, ale každému vyhovuje něco jiného. Pokud uvažujeme o stavbě svépomocí, musíme si obstarat potřebný materiál, rozhodnout se, kde saunu umístíme, ale také jaké vytápění si zvolíme. K tomu všemu budeme ale potřebovat ještě pár šikovných rukou a můžeme začít. Musíme počítat s tím, že saunu nebudeme mít hotovou za pět minut, ale nějaký čas to zabere. Druhá možnost vlastně obsahuje to samé, jen s tím rozdílem, že za nás tuhle práci udělají spolehliví pracovníci firmy.

Materiál je základem každé stavby

Klasickou dřevěnou saunu si můžeme prakticky představit jako pohádkovou chaloupku, která se schovává pod pokrývkou sněhu a z dálky je vidět jen kouř z komína. Dřevo všichni známe jako vynikající stavební materiál, který je znám již od nepaměti. Ze dřeva se stavěly nejen stavby, obydlí a mosty, ale také kostely, altány a hospodářské budovy. Navíc je dřevo obnovitelný materiál, který má nenahraditelnou strukturu a nádherně voní. Sauny se stavějí ze dřeva osikového, lipového, ale i z klasického smrkového. Též borovice nebo kanadská jedle je vhodná pro výrobu sauny. Kdo chce mít něco luxusnějšího, může se poohlédnout po cedrové dřevě nebo africké dřevině abashi.

Sauna na míru

I tato varianta je samozřejmě možná. Profesionální firma, která má ve svém portfoliu realizaci takové sauny, nám spolehlivě navrhne nejen volbu materiálu, ale šikovní řemeslníci nám dokonalou saunu postaví například i v atypických prostorách našeho domu. Využijeme tak prakticky každý kout. Zapomenout bychom ani neměli na to, že po každé sauně je potřeba tělo ochladit a opláchnout. Je potřeba přistavět malý ochlazovací bazén nebo alespoň sprchu.

Sauna je tedy dnes výborným zpestřením našeho bydlení a nemusíme tak do wellness centra, kde nemáme prakticky žádné soukromí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *