Stěhovat se nebo nestěhovat v době koronaviru? Mohou být problémy nebo ne?
Stěhovat se nebo nestěhovat v době koronaviru

Stěhování nepatří zrovna k oblíbeným činnostem, proto se vždy volá stěhovací služba, která pomůže jak se stěhováním bytů, tak se stěhováním firem nebo kanceláří. V době koronavirové se však stěhování stalo ještě více nepříjemným. Proč? Problémem je podle odborníků zabývajících se tématem předávání klíčů, nikoli stěhováci, kteří k aktuální situaci přistupují velice zodpovědně, čímž se zažehnává strach těch, jež se rozhodli přestěhovat.

Pokud se plánujete v blízkých dnech přestěhovat, možná řešíte stejný problém, a sice jak si předat klíče s realitním makléřem, se kterým jste se dohodli na koupi bytu nebo domu. Člověk se chce co nejméně setkávat s lidmi, proto je předání klíčů poměrně složitá věc.

Dodržujte přísná hygienická opatření

Lidé, kteří plánují koupit svůj vlastní příbytek, komunikují s realitními makléři skrze ryze elektronickou cestu. Co se týče prohlídek bytů, ty probírají prostřednictvím virtuálního zpracování, díky kterému se zájemce o bytovou jednotku nebo dům cítí stejně, jako by nový příbytek procházel sám na vlastní pěst.

Jenže s předáním klíčů je to krapet těžší. Jelikož se často podepisuje souhlas s předáním klíčů nebo jiná podobná náležitost, musí dojít k osobnímu setkání. A jelikož je to nutné, musí se dodržovat přísná hygienická opatření, která samozřejmě s sebou nesou i velice krátké setkání, které nebude trvat víc než pár minut.

Vzít si klíče a rozejít se

Roušky jsou samozřejmostí, kromě jiného by se nemělo zapomínat ani na rukavice. Jak jsme však zmínili, není dobré dlouho setrvávat na místě. Veškeré dotazy k nemovitosti je dobré zodpovědět telefonicky nebo elektronicky, na místě předání klíčů je dobré zdržovat se co nejkratší dobu, ideálně tedy pár minut. Nezapomínejte na to, že pro klíče by neměla chodit celá rodina, ale jen jeden člen ideálně.

zdroj obrázku: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.