Zázemí pro zahradní relaxaci

Chcete se se svojí rodinnou oddávat pohodlnému odpočinku v prostorách vlastní zahrady? Rádi byste si vybudovali zázemí, kde můžete relaxovat nezávisle na povětrnostních podmínkách? Pak se nabízí hned tři odlišná řešení.

  • Terasa u domu
  • Pergola
  • Altán

Zahradní terasa

Tento exteriérový prvek je obvykle nedílnou součástí domu, respektive k němu náleží. Terasy jsou situovány do oblasti balkonových dveří. Libovolně veliká plocha doplněná o různý podlahový materiál. Mnohdy to není jen klasická zámková dlažba, ale i ta keramická, popřípadě speciální dřevěné parkety.

Terasa je často zastřešená. Vedle pevné střechy lze použít i stahovací nebo skleněnou. Od ní je to jen malý krůček k tomu, vytvořit vedle domu zimní zahradu.

Patříte-li spíše k příznivcům moderních a aktuálních trendů, potom vaší pozornosti neunikne textilní zastřešení. Nemáme na mysli běžně dostupné markýzy, nýbrž unikátní sluneční plachty nabývající odlišných tvarů a barevného provedení. To vše samozřejmě s elektrickým navíjecím systémem.

Pergola s krbem a udírnou

Jestliže se vaše relaxační zázemí bude nacházet dále od domu, je třeba jej nazývat, jako pergolu. Zastřešené místo obvykle zhotovené ze dřeva, kamene či jiných přírodních materiálů. Čtvercový či obdélníkový půdorys, jehož součástí jsou někdy i dvě stěny, které chrání před větrem, v závislosti na situování.

Součástí pergoly bývá také krb nebo udírna, u větších staveb je to dokonce venkovní kuchyň.

Altán jako pýcha zahrady

Hledíte-li při výstavbě této odpočinkové zóny na celkový vzhled a originalitu, určitě se vaší jednoznačnou volbou stane altán. Šestiúhelníková stavba s otevřenými stěnami, do jejíhož středu si můžete umístit stůl, židle či lavice.

Altán je především pýchou pro oko, navíc, když jej necháte dostatečně obrůst nejrůznějšími popínavými rostlinami.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: lekkyjustdoit).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *