Bolí vás břicho? Mějte doma léčivé bylinky a dělejte něco pro své zdraví
koreni

V případě, kdy se o slovo přihlásí váš žlučník, je třeba, co možná nejrychleji jednat. Prvotními signály toho, že je s vaším žlučníkem něco v nepořádku, je únava, celková nevolnost i silné píchání ve vašem pravém podžebří. Tyto bolesti ovšem mohou snadno vystřelovat i do zad a vše může vyvrcholit kolikou. Nejenže vám v této situaci pomohou léky, ale také blahodárné bylinky, mezi které se řadí například i řepík a bazalka, které vám rozbouřený žlučník opět zklidní a uleví tak celkově celému vašemu organismu. Při žlučníkové dietě se ovšem osvědčilo hned několik známých bylinek. Kromě ženšenu, který oslabenému organismu rychle dodá energii, jsou to tyto:

Rozmarýn lékařský

Rozmarýn umí dokonale prokrvit trávicí trakt. Je velmi vhodným pomocníkem i při nadýmání. Umí ulevit od stavů, které jsou spojené s nedostatečnou funkcí vašeho žlučníku, a navíc zlepší vaši fyzickou i psychickou kondici.

Bazalka posvátná

Bazalka je při žlučníkové dietě považování doslova za všelék. Umí ovlivnit hospodaření se žlučí a zharmonizovat tak naprosto všechny funkce v našem těle. Z bazalky lze připravit čaj či si jednotlivé lístky přidávat do různých pokrmů. Často se bazalka užívá ve formě různých tinktur.

Měsíček lékařský

Jedná se o všestrannou bylinku, která dokáže velmi pomoci v boji s vaším žlučníkem. Umí vylepšit chuť, a zároveň se jedná o přírodní antibiotikum. Hojivé účinky má tak na naprosto všechny sliznice.

Řepík lékařský

Látky, které jsou obsaženy v řepíku, mají velmi silné protizánětlivé účinky a jeho výtažky velmi dobře stimulují činnost žlučníku a zároveň detoxikují vaše játra. Mimo jiné také zlepšují metabolismus tuků a umí si poradit i se správným udržením hladiny cholesterolu v krvi.

Pomoci vám může i čaj ze směsi pelyňku pravého, máty peprné a heřmánku

Při žlučníkové dietě se rovněž vyplatí pít čaj ze směsi tří bylin, a sice pelyňku, heřmánku a máty peprné. Tyto bylinky totiž umí harmonizovat žlučník a tím pádem příznivě působit na celkové zažívání. Potřebujete-li při celkové únavě organismu vlivem potíží se žlučníkem dodat energii, můžete vyzkoušet například ženšen. Žlučníková dieta je však jediným způsobem, kterým svému žlučníku ulevíte od problémů. V každém případě je vhodné si svůj žlučník chránit, a to zejména nepříliš mastnými, tučnými a smaženými jídly a dopřát si také dostatek pohybu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.