Na co si dát pozor při stavbě palisády z recyklátu?
Na co si dat pozor pri stavbe palisady z recyklatu

Plot v podobě palisády z recyklátu může být velice dobrou alternativou ke klasickým plotům. V tomto článku vám ale ukážeme, na co si dát pozor.

Palisáda z recyklátu může být lepší, než jste si doposud mysleli. Jde totiž o kvalitní stavební materiál pro stavbu krásného a odolného plotu. Než se ale pustíte do jeho stavby, přinášíme vám několik tipů, na co si dát během stavby pozor.

Zvýšení životnosti

Ani palisáda z recyklátu vám nevydrží navěky. Jestliže ale chcete, aby vám vydržela co nejdéle, je potřeba ji dostatečně kvalitně ošetřit. Povrch recyklátu je možné ošetřit ochrannými prostředky, které ji ochrání proti nečistotám a vlivům okolního prostředí. Nemusíte se tak bát zarůstání plevelem nebo mechem, které by v některých případech mohlo hrozit.

Plotové zástěny a nosníky plotových polí kvalitně ošetříte, když je nanesete dvěma až třemi vrstvami kvalitní ochranného prostředku. Po nich mohou následovat další vrstvy v podobě lazury, případně barvy, jestliže vám vybraný barevný tón palisády nevyhovuje. Záleží tedy jen na vás, jakou barvu a typ ochrany si pro váš plot zvolíte.

Kvalitní kotvení

Nejen samotný plot, ale také rám branky pro vlastní výplň potřebuje dostatečné ukotvení. Bez dobrého ukotvení by vám rám brány pro vlastní výplň mohl natropit spoustu neplechy, kterou byste poté museli řešit stejným způsobem jako na začátku. Ušetřete si proto práci a už na začátku vyberte takové pozice pro kotvení, aby došlo ke kvalitnímu zatlačení a upevnění kotvících hrotů. Právě hroty totiž udrží váš plot v zemi a zabrání jeho páčení.

Před zatloukání samotného hrotu jej ale nejprve dobře nastavte. Připravte jej tak, aby odpovídal rozměrům sloupku, který chcete do díry umístit. Do dobře připravené díry s kotvícím hrotem už je poté snadné umístit sloupek a s pomocí dostatečně těžkého kladiva jej zatlouct do země. Dá to sice trošku práce, ale tímto způsobem předejdete zbytečným problémům a ušetříte si spoustu úsilí v budoucnu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.