Chystáte se stavět dům? Dobrá architektonická kancelář je základ

Vyberte si architekta nejen podle stylu, ale také na základě vzájemného porozumění. Pokud najdete společnou řeč, máte vyhráno.

Každý má nějakou představu o tom, jak má vypadat jeho budoucí bydlení. K realizaci unikátní stavby však člověk potřebuje architektonickou kancelář, která jeho představy přetaví ve skutečnost. Vybrat si ale toho správného architekta může být problém, zvlášť pokud se v oboru vůbec neorientujete.

Nabízíme vám několik tipů, jak postupovat při výběru architektonické kanceláře a na co si dát pozor, abyste postavili dům, který bude vaším domovem a ne jenom uměleckým dílem.

Vybírejte očima

Pokud vás architektura dosud nijak zvlášť nezajímala, ale připravujete se na stavbu domu, začněte se pořádně dívat kolem sebe. Kamkoliv jdete nebo jedete, mějte oči otevřené.

Zjistíte, co se vám libí, nelíbí, jaké materiály se využívají, jaký tvar domu je pro vás ten nejvhodnější. Možná že narazíte na dům, který vás natolik osloví, že si přes jeho majitele nebo přes internet zjistíte, jaká architektonická kancelář dotyčnou stavbu vytvořila a spojíte se s ní.

Dobrou pomůckou při hledání kvalitního architekta jsou i různé časopisy zaměřené na bydlení či stavbu. Články o nejrůznějších domech a architektech vám pomohou vyznat se na trhu a vybrat si toho pravého tvůrce pro vás.

Dobrá architektonická kancelář by vám měla naslouchat, aby mohl vzniknout dům pro pohodlný život. Zdroj: djsarchitecture.cz

Dejte si zpracovat více architektonických studií

Pokud vám na stavbě opravdu záleží, zkuste si vybrat minimálně dvě architektonické kanceláře, kterým dáte zpracovat architektonickou studii. Sice vás to bude stát více peněz, ale v konečném důsledku můžete ušetřit. Pokud byste si vybrali jen jednu kancelář a teprve pozdě byste zjistili, že spolupráce s nimi nefunguje, všechny peníze vložené do projektu by tak přišly vniveč.

Pokud si vyberete více architektonických kanceláří, už při zpracování architektonické studie zjistíte, s kým se vám lépe spolupracuje, kdo je zkušenější a kdo lépe odpovídá vašemu stylu.

Váš dům musí být vaším domovem

Dobrý architekt by se měl s vámi nejdříve sejít, přijít na obhlídku pozemku nebo rekonstruovaného domu a pořádně si vše vyměřit a vyfotografovat, aby měl při zpracovávání architektonické studie z čeho vycházet.

Architekt se nejdříve ptá na vaše představy, na to, jak žijete, jaká je vaše rodina. Proto byste si ještě před výběrem architekta měli připravit seznam toho, co chcete, aby bylo součástí domu.

Dobrým znamením je i to, pokud vás architekt poprosí o obrázky staveb a interiérů, které se vám líbí. Na internetu jich najdete spoustu. Jedině tak zjistí, jaký styl se vám líbí a lépe ho tak napadne, jak dům koncipovat. Pokud se vám zdá, že vám architekt spíše podsouvá svoje myšlenky, neposlouchá a z domu dělá zbytečně velké umělecké dílo, raději hledejte dále.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.