KSK Praha – instalace tepelného čerpadla vzduch-vzduch či vzduch-voda na klíč
tepelna cerpadla klimatizace

Tepelná čerpadla, například tepelná čerpadla vzduch-vzduch a tepelná čerpadla vzduch-voda zažívají v posledních měsících opravdový boom. I společnost KSK Praha má nevídaný zájem o nové instalace tepelných čerpadel vzduch vzduch a tepelných čerpadel vzduch voda. Pokud i vy přemýšlíte o tepelném čerpadlu vzduch-vzduch či tepelném čerpadlu vzduch-voda, předtím, než odborníky z jmenované firmy oslovíte a kteří vám instalaci tepelného čerpadla vzduch vzduch nebo tepelného čerpadla vzduch voda pro váš dům zajistí, je dobré promyslet si alespoň několik základních kroků.

Tepelné čerpadlo – způsob vytápění, kterým můžete ušetřit

Než se k tomuto kroku, tedy k pořízení tepelného čerpadla vzduch vzduch nebo tepelného čerpadla vzduch-voda rozhodnete, poraďte se s odborníky. Jde o to, zda je váš dům pro tepelné čerpadlo vzduch-vzduch či tepelné čerpadlo vzduch voda vhodný. Nový nebo několik let starý dům, navíc postavený jako energetický úsporný, je předpokladem, že tepelné čerpadlo vzduch vzduch nebo tepelné čerpadlo vzduch voda bude pro tento dům ideálním zdrojem vytápění.

Pozor na provoz tepelných čerpadel u starších nemovitostí

U starších domů je vhodné předem provést určitá energetická opatření. To znamená, že než se rozhodnete pro tepelné čerpadlo vzduch vzduch nebo tepelné čerpadlo vzduch voda, měli byste se postarat o to, aby měl váš dům co nejmenší tepelné ztráty. Co to znamená?

  • Máte-li stará okna, vyměňte je.
  • Není-li váš dům dostatečně zateplen, začněte před pořízením tepelného čerpadla vzduch vzduch nebo tepelného čerpadla vzduch voda právě tímto zateplením.

V opačném případě bude docházet velkým tepelným ztrátám a provoz tepelného čerpadla vzduch vzduch nebo tepelného čerpadla vzduch voda by nebyl nejlevnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.