Dekorace promění dětský pokoj v rozkošné místo, ve kterém bude dítě chtít trávit většinu svého času
265096 14071685291

Pokoj, ve kterém chybí dekorace je smutný a neosobní. To platí o každé místnosti, ale o dětském pokoji zvláště. Samozřejmě, že dětem do pokoje instinktivně vybíráme nábytek a další vybavení ve veselých barvách a s dětskými motivy. To ale nestačí. Aby se vaše dítě ve svém pokoji cítilo opravdu dobře, je potřeba mu dopřát dostatek zrakových podnětů, které zajistí dekorace.

Obrázky na zeď nejsou jenom pro parádu

Podněcují také dětskou fantazii a zvědavost. Kromě klasických malovaných obrázků můžete na zeď přidělat také dřevěnou dekoraci v podobě oblíbené pohádkové postavičky vaše malého dítka anebo celou stěnu polepit prostorovými samolepkami. Velmi praktické jsou také samolepky pěnové nebo látkové, které volte především do prostor, kde je mohou děti náležitě osahat, tedy například nad dětskou postel, přebalovací pult a podobně. Jejich příjemný povrch totiž bude hladit dětské smysly.

Nezapomeňte ani na látkové doplňky

Například povlečení anebo koberce sice dekorací v pravém slova smyslu nejsou, velmi výrazně však ovlivňují celkovou atmosféru dětského pokoje a jsou-li dobře vybrány, souzní s dětskou duší. Ptejte se svých dětí, co mají rády a pořiďte jim povlečení s motivy z jejich oblíbené pohádky. Doplňte je hebkými polštářky s podobnými obrázky a nezapomeňte ani na deky na přikrytí v zimě či pěnové puzzle na podlahu.

Drobnosti rozhodují

Nezapomeňte dítěti do pokoje pořídit i dětské hodiny, co na tom, že je zatím neumí, alespoň bude nuceno se touto dovedností zaobírat a třeba ho to motivuje. Důležité jsou také praktické a veselé věšáčky či metr, k němuž se může dítě postavit a okamžitě zjistit, o kolik zase vyrostlo. Nebojte se polepit samolepkami i dětský nábytek a vše pečlivě s obyvateli pokoje konzultujte, ať se v něm cítí dobře. Na uschování drobných hraček a pro rychlý úklid se hodí praktické kapsáře, které můžete koupit anebo ušít. Samozřejmě by měly mít podobu pohádkových postaviček anebo zvířátek, zkrátka něčeho, co bude dítě motivovat k úklidu. Dekorovat můžete i úložné boxy na hračky, komody, postel, zkrátka veškeré vybavení pokoje. Vše však konzultujte s majiteli pokoje a podřiďte jejich chuti. Jedině tak zajistíte, že budou v pokoji rády pobývat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *