Je možné kočku vychovat? Každopádně se o to můžete alespoň pokusit
sperkystribrne big 111911

Kočka je velmi samostatný tvor a nikdy za námi nebude běhat a plnit nám, co nám na očích uvidí, jako pes. Na druhou stranu je chov kočky poměrně nenáročný a na rozdíl od psa se o sebe alespoň částečně dokáže postarat i sama. Musíme ji k tomu ale vést od malička. Nenáročného, ale chytrého a přítulného mazlíčka si musíme správně vychovat. Tedy alespoň do té míry, jak nám to dovolí jeho samostatná a neoblomná povaha.

Co kočka, to originál

Aby vaše soužití s kočkou v bytě nepředstavovalo utrpení ani pro jednu stranu, je potřeba stanovit mu pravidla. A to nejen pro kočku, ale i pro vás. Zařídíte-li kočce dobré zázemí, bude spokojená, i když zůstane doma chvíli sama. To spočívá nejen v místě na spaní, ale také v dostatečném množství hraček.

Jak zabavit kočku?

Aby kočka nezlobila, ať již doma budete či ne, je potřeba ji dokonale zaměstnat a dopřát jí dostatek podnětů k ukojení její zvídavosti. Kočka totiž zlobí a dělá to, co nechcete, pouze když se nudí. Tomu lze vhodně zamezit například pořízením dostatečného počtu kočičích hraček anebo dokonce kočičího stromu. Z toho budou vaší kočce zářit oči. Samozřejmostí by měla být škrabadla, šplhadla, drobné kočičí hračky a další vychytávky, které kočce umožní být aktivní. Můžete jí samozřejmě také pořídit kamaráda, ale dejte pozor na to, aby ho kočka nezačala považovat za kořist. Klíčem k jejich bezproblémovému soužití je důkladné seznámení. Zvolit můžete například některé ptáky anebo hlodavce. Například chov morčete je poměrně nenáročný a tento tvor má zároveň dostatečný potenciál, aby kočce odolal.

Ničí vám kočka vybavení bytu?

Pak jí to nedovolte. Toho ale nedosáhnete tím, že ji budete okřikovat. Spíše přesměrujte její pozornost jinam. Interaktivní a elektronické hračky kočku zaujmou na delší dobu a ona si na ničení předmětů v bytě ani nevzpomene. Aby byla kočka doma spokojená, potřebujete také svůj vlastní koutek, který jí bude poskytovat zázemí. V něm by měla mít nejenom pelíšek, ale také misku se žrádlem a vodou a kočičí toaletu. Tu můžete případně umístit do techničtěji zaměřených prostor bytu, aby vám její zápach nevadil. Vyberete-i ale dobře kočkolit, můžete si být jisti, že o ní nebudete vůbec vědět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *