Obdivujete krásu japonských zahrad? Založte si svoji vlastní
60785 01

Japonské zahrady vynikají nejen svojí krásou, ale také harmonií a důmyslným propojením živé a neživé přírody. Kromě rostlin v nich dominuje také kámen a voda. Japonskou zahradu si můžete vytvořit na balkóně či terase nebo jí vyhradit větší prostor na vašem pozemku. Japonské zahrady jsou velice oblíbené po celém světě, snad i proto, že nepodléhají módním trendům a vyzařují klid. Jejich hlavním cílem je totiž tiché spočinutí v meditaci.

Japonská zahrada se hodí kamkoliv

Pořídit si ji můžete, ať již bydlíte v panelovém domě ve velkoměstě anebo jste šťastnými majiteli venkovského domu. Je úplně jedno, v jakém podnebném pásmu žijete. Japonská zahrada je tak univerzální, že vám může přinášet klid a mír v duši prakticky kdekoliv. Její předností je především nenáročná údržba a dlouhá trvanlivost. Hodí se proto pro všechny, kteří mají velký pozemek, jejž by rádi dekorativně upravili, ale později se o něj nechtějí pravidelně starat.  V tomto případě je ideální kombinace rozlehlých kamenných ploch s rostlinami ve velkých nádobách či na menších záhonech. Kromě péče o rostliny spočívající v běžném hnojení, přesazování či zálivce, vás nic dalšího nečeká.

Co byste si měli pro založení jednoduché japonské zahrady pořídit?

Základem jsou samozřejmě kameny, ideálně různě tvarované a velké. Ty stačí pouze poskládat do důmyslně vytvarovaných obrazců či ploch. Přinesete-li si je ze svých toulek v přírodě, budou vám navíc připomínat pohodu volných chvil. Doplňte je drobnými oblázky a pískem, které v japonských zahradách symbolizují vodu. Tu můžete do své japonské zahrady zanést i v její reálné podobě, například ve formě kamenné nádržky s vodou či zahradního jezírka doplněného o různé chrliče vody, nápadité sošky či kamenné lucerny. Abyste rozpohybovali vodu ve vaší japonské zahradě, je potřeba její zdroj doplnit o kvalitní jezírkové čerpadlo.

Nezapomeňte na živou složku japonské zahrady

Nedílnou součástí japonské zahrady jsou také rostliny. Ideální jsou mrazu odolné traviny, skalničky či netřesky. Zasadíte-li je do stylových misek na bonsaje, nebude duchu vaší japonské zahrady nic chybět. Rozhodně vsaďte i na velké nádoby na květiny, které nebudou tak rychle vysychat a v zimě promrzat. Do nich můžete zasadit jehličnany či trávy odolávající mrazům, které jsou nenáročné na údržbu a působí dekorativně celý rok. Využít můžete i vodní rostliny, které zasadíte přímo do jezírka. Dejte ale pozor, abyste při jejich výsadbě nezpůsobili díru v jezírkové fólii. Koneckonců ale i tu při troše šikovnosti dokážete vlastními silami opravit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.