Jak získat demoliční výměr, díky kterému se můžeme pustit do demolice?
demolicni vymer

I když se zdá, že jsou demoliční práce záležitostí okamžiku, musíte k nim mít povolení. Stejně jako jste stavbu realizovali s povolením, musíte ji také stejným způsobem zbourat. Zelenou dává takzvaný demoliční výměr, což je dokument, který vás k demolici opravňuje a který vám také následně zajistí, aby došlo k vymazání nemovitosti z katastru.

Potřebujete demoliční výměr vždycky?

Jak již bylo zmíněno, dokument je potřebný vždy, kdy se chystáte zbourat nemovitost, která byla na základě povolení také postavena. Pokud jste k drobné stavbě, jako je zahradní kůlna nebo domek, povolení nepotřebovali, není nutné obíhat úřady, když ji budete chtít zbourat.

Pokud však nemovitost byla na základě stavebního povolení postavena, je klíčové zamířit na stavební úřad a demoliční výměr si vyřídit. V tomto případě se řídíte stavebním zákonem a úředníci se na stavebním úřadu mohou k vydání demoličního výměru vyjádřit.

Obvykle však nic nepřekáží demolici, proto se výměr vydává. Platí poté jeden rok s tím, že si ho můžete prodloužit, ale jeho prodloužení musíte řádně odůvodnit. Bez důvodů nebude demoliční výměr prodloužen o další měsíce.

Vyplňte formulář

I když bylo řečeno, že demoliční výměr bývá schvalován poměrně snadno, žádosti předchází vyplňování formuláře. Nejedná se bohužel o jednostránkovou věc. Formulář je velmi obsáhlý, musíte v nich vyplnit i konkrétní termíny plánovaných demoličních prací a doložit také přesnou dokumentaci bouracích prací. Ta musí obsahovat také stručný popis postupu odstraňování stavby.

Před odevzdáním formuláře se raději ujistěte v tom, že dokumentace je skutečně vyplněná řádně a že nechybí žádné informace. Může se pak stát, že by se proces vyřizování mohl prodloužit, případně že by se vyskytly nějaké komplikace a žádost se vám vrátila zpět nevyřízená.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.