Mějte doma kotvičník. Jak působí a k čemu je dobrý?
kotvicnik

Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris je jednoletá rostlina se žlutými květy, která se v tradiční medicíně již dlouho používá k podpoře mužské síly. Díky jeho schopnosti zvyšovat libido a pomáhat mužům užívat si aktivního a plnohodnotného života, si mnoho z nich dopřeje zelený kotvičník.

Proč si dopřát kotvičník?

Kromě účinků na libido dokáže kotvičník podpořit fungování organismu také při celé řadě onemocnění. Kotvičník totiž obsahuje velké množství biologicky aktivních látek, jako jsou saponiny, alkaloidy, steroidy, flavonoidy a třísloviny; všechny tyto látky mají v lidském těle různé účinky. Kotvičník se tradičně užívá při stavech vyčerpanosti, skleslosti a špatné nálady. Dokáže velmi účinně vyladit hormonální systém, takže tělo začne zase fungovat tak jako v mládí.

Kotvičník pomáhá

Kotvičník podporuje nárůst hladiny mužského hormonu testosteronu. Mohou za to nejen látky v něm obsažené, ale také vyšší zájem o nejrůznější sportovní aktivity a snaha o zdravější životní styl. Ty jdou ruku v ruce se zvýšením energie. Výsledkem je nárůst svalové hmoty a lepší životní pocit. Platí, že vše souvisí se vším, proto je potřeba brát užívání kotvičníku pouze jako podporu, ne konečné řešení různých potíží.

Jak se projevuje pokles hladiny testosteronu?

S věkem trápí tento stav snad každého muže. Nižší hladina testosteronu znamená rychlejší přibývání na váze a snížení fyzické aktivity. Problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Preventivním užíváním kotvičníku si mohou muži udržet hladinu testosteronu na odpovídající úrovni. Tu ještě podpoří pravidelným pohybem, na který budou mít dost sil.

Kde kotvičník získat?

Kotvičník si můžete samozřejmě vypěstovat sami doma podobně, jako pěstujete bylinky. Jeho účinky vám ale nikdo nezaručí. Mnohem lepší jsou účinky kotvičníku v prášku, který vyrostl v zemích s dostatečným množstvím slunečního svitu. Nejlepší kotvičník se tradičně dováží z Bulharska. Dopřát si ho můžete jak v již zmíněném prášku, tak i v kapslích, které si sebou snadno vezmete třeba do práce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.