Chystáte proměnu obývacího pokoje? Nechte se inspirovat skandinávským stylem
sedaci souprava

Skandinávský styl je především o vytvoření atmosféry pohodlí a vzdušnosti – a toho lze dosáhnout několika jednoduchými kroky. Chcete vědět jakými? Poradíme všem, kteří se chystají s novým rokem vybudovat ze svého obývacího pokoje nové a příjemnější místo k bydlení.

I skandinávský styl potřebuje barvy

Skandinávský styl není jen o bílé barvě. Jeho základem jsou tlumené barvy, jako je šedá, bílá a modrá. Díky nim bude každá místnost vypadat větší, a zároveň bude působit útulně. Nezapomeňte také přidat stěnám trochu textury pomocí dřevěných prken nebo kamenných obkladů. To dodá vašemu obývacímu pokoji příjemné teplo a také vám pomůže spojit se s přírodou v srdci vašeho domova. Do designu interiéru rozhodně začleňte přírodní prvky, jako je nábytek vyrobený z dubového nebo borovicového dřeva, stejně jako kovové akcenty na lampách a dalších předmětech, které dodají interiéru na působivosti.

Vybírejte nábytek s jednoduchým designem

Hlavním znakem skandinávského stylu je jednoduchost. To znamená, že byste měli vybírat nábytek a doplňky s čistými, rovnými liniemi. Vyhněte se objemným nebo příliš komplikovaným kusům, protože mohou zkazit vzhled a dojem z místnosti. Místo toho se rozhodněte pro minimalističtější varianty. Skvělá bude kombinace křesla s podnožkou doplněného o malé stolky nebo moderní konferenční stolek ve stylu vintage. Můžete si také vybrat světle šedou sedací soupravu, která dodá prostoru trochu elegance, aniž by byla příliš okázalá. K vytvoření příjemné atmosféry můžete na stěny pověsit obrazy s krásnou severskou krajinou a nezapomeňte ani na další doplňky. Na opěradlo pohovky přehoďte praktickou a hřejivou deku, na křesla rozmístěte bederní polštářky, které vám pomohou předcházet bolestem zad při dlouhodobém sezení.

Důležitou roli hraje osvětlení

Dobré osvětlení dělá rozdíl v každé místnosti, ale zejména pokud jde o dosažení severského vzhledu. Přirozené světlo je ideální pro vytvoření příjemné atmosféry. Pokud ho ve vašem obývacím pokoji nemáte mnoho, měli byste si vybrat lampy, které vytváří měkké bílé světlo a doplnit jimi tradiční závěsná svítidla a lustry.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.