Hledáte opravdu bezpečný plot k pozemku? Poradíme vám s jeho správným výběrem
originalni plot

Ne vždy je hlavní prioritou při stavbu plotu to, aby byl co nejestetičtější a splňoval vámi dané vzhledové parametry. Velice často se spíše lidé zaměřují na jejich hlavní hodnotu, kvůli které víceméně ploty také vznikly.

A těmi je bezpečnost a kvalitní ohraničení pozemku. Zatím co u domů se více hraje na estetiku, tak v případě zahrad nebo průmyslových areálů, je právě bezpečnost přednější. My vám dneska dáme tip, jak vybrat opravdu velice spolehlivý a bezpečný plot pro váš pozemek!

Zapomeňte na jednoduše překonatelné pletivo

Spousta lidí se pokouší zvýšit bezpečnost pozemku tím, že plot s pletivem prodlouží o kus ostnatého drátu. To je sice řešení, jak zabránit přelezení, ale prostřihnout pletivo, je velice jednoduchou záležitostí. Vedle toho postarat se o opravdu pevný kus kovu, to je složitější i když jde o jednodušší kov, jako je hliník. Přesně takhle fungují svařované panely. Jedná se o ploty, které sice mají větší oka, ale jsou velice pevné a stejně se jimi až na drobná zvířata opravdu nic neprotáhne.

Oproti klasickým pletivům mají navíc i mnohem odolnější upevnění. Jednotlivé sloupky jsou pevně zabetonovány podle rozteče a ploty se do nich že shora nasazují. I za pomocí techniky a několika pracovníků tak není lehké plot usadit, rozpojení je pak extrémně složité. Navíc i silnostěnné jeklové sloupky nabízí mnohem vyšší odolnost, díky čemuž se nemusíte bát případného vniku přes překonaný sloupek.

Přelez, prolez, ale hlavně nepodlez!

Tato říkanka má něco do sebe, protože v případě plotu, co jsme vám popsali, je podlezení víceméně tou nejjednodušší možností, jak můžete takový plot překonat. I na to ale pochopitelně myslíme, a proto vám představuje podhrabové desky. Jedná se o betonové komponenty, které nám mohou vzdáleně připomínat obrubníky. Jsou ale o něco vyšší a přitom tenčí. Podhrabové desky vám garantují, že jejich podhrabání by znamenalo i několikametrovou díru, což odradí nejen zvířata, ale především případně nevítané lidské hosty. Lze je navíc v rámci stavby plotu zabetonovat stejně jako sloupky, díky čemuž získáte ještě dokonalejší ochranu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.