Nákup nemovitosti přes realitní kancelář

Nákup nemovitosti libovolného typu je jistě velice důležitým krokem v životě každého člověka. V mnoha situacích jde o investici téměř na celý život, proto je zapotřebí dbát patřičné ostražitosti a celý proces realizovat pod drobnohledem skutečných odborníků.

Řešením je realitní kancelář, která přijde vhod především lidem, jež s touto oblastí nemají téměř žádné zkušenosti a mohli by udělat chybu. Ta může v horším případě skončit hodně vysokou cenu.

Prověřte si realitního makléře

Vzhledem k tomu, že v celém procesu nákupu hrají významnou roli vysoké finanční sumy, měli byste být obezřetní již při samotném výběru realitního makléře. Informujte se na společnost, jíž oslovujete. Zjistěte si, jaké zkušenosti v oboru má vámi přidělený makléř.

To je alespoň částečná záruka toho, že nešlápnete vedle.

Tři typy smluv

Během celého nákupu dochází k nejrůznějšímu vyjednávání, která jsou obvykle spojena se smluvními podmínkami. V tomto směru narazíte na tři druhy smluv.

  • Rezervační smlouva
  • Smlouva o smlouvě budoucí kupní
  • Smlouva o úschově peněz

Chcete-li mít stoprocentní jistotu, že je vše v naprostém pořádku, můžete nechat smlouvy připravené realitní kanceláří ověřit ještě u vašeho osobního právního zástupce. Ten hájí vaše zájmy, takže na smlouvu pohlíží zcela jiným pohledem. Mimo to omezíte riziko ztráty jakéhokoliv množství finančních prostředků.

Nezapomínejte na maličkosti

V okamžiku, kdy proběhne celý proces nákupu přes realitní kancelář, pusťte se ještě do dalších náležitostí, které za vás nevyřeší žádný makléř. Prodej nemovitosti nepokrývá takové drobnosti, jako je převod plynu, elektřiny, vody a podobně.

Tyto maličkosti jsou taktéž velice zásadní, musíte je však dořešit ve vlastní režii.

Co se týče provize za nákup nemovitosti, pro vás je nulová. Částku realitní kanceláři totiž platí prodávající.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Stuart Miles).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.