Ošetření povrchů pomocí pískování. O co se jedná?

Staré budovy a stavby se většinou vyznačují zašlou fasádou, zanesenou nejrůznějšími nečistotami, pokrytou oloupávající se barvou nebo dokonce padající omítkou. V takovém případě je třeba přistoupit k opravě či úplné rekonstrukci povrchu. Není přitom výjimkou, že je nejprve potřeba zdivo, kovové konstrukce či další materiály očistit, zbavit vrstvy staré barvy nebo třeba i vyhladit.

Pro tyto účely se hojně využívá stále oblíbenější metoda tryskání-pískování. Jedná se o metodu opracování povrchů, která využívá proudu jemných částic, takzvaného abraziva. Takovýmto způsobem se dá ošetřit většina běžně dostupných materiálů, ačkoli se nejvíce používá při ošetření zdiva, cihel a kovových konstrukcí. Z tohoto důvodu se nejčastěji používá ve stavebnictví, strojírenství a autodopravě. S tryskáním se ale setkáme i jinde. Například v umělecké branži.

Moderní technologie tryskání-pískování jsou natolik chytré, že nevyžadují napojení na vodu a elektřinu a navíc redukují prašnost na minimum. Z tohoto důvodu je možné je bez omezení využívat i v městských zástavbách a dokonce i v interiérech, které si přirozeně čas od času také žádají nějakou tu úpravu. Jedním z nejhojněji využívaných systémů v této oblasti je německý systém Torbo, který nejenom splňuje všechny uvedené předpoklady, ale zároveň má velmi ekonomický provoz a je velmi dobře mobilní.  Pro svou práci ho hojně využívá například pražská firma Ars, která má zkušenosti se zakázkami všeho druhu a rozsahu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.