Nejbizardnější domy všech dob: chtěli byste v nich bydlet?
bizardni domy

Chystáte se na stěhování? Možná vás bude zajímat, ať už plánujete stěhování v Praze či nikoliv, v čem všem se dá bydlet. Zatímco někteří lidé si pořizují pojízdné karavany, jiní jsou schopni svůj dům postavit třeba z autobusu nebo přepravních kontejnerů. Může jít o chytrý způsob, jak ušetřit miliony za pořízení vlastního bydlení nebo za platbu nájemného. Jaké jsou nejdivnější domy, ve kterých bydlí lidé?

Průhledný dům

V Japonsku se nachází dům, který je inspirován stromem. Zajímavostí ovšem je to, že jeho stěny jsou skleněné! Dovnitř tedy můžete zvenku vidět nejenom ve dne, ale také v noci, když je rozsvíceno. Pokud vám nevadí, že vám sousedé budou zírat do oken, můžete se nastěhovat!

Nejtenčí dům na světě

Polsko se může pochlubit tím, že na jeho území se nachází nejtenčí dům na světě! Je to způsob, jak se vypořádat s nevyužitými plochami uprostřed měst? Architekt Jakub Szczesny vytvořil poloprůhledný dům bez oken. Vešel se mezi dvě obrovské budovy a rozhodně to není nic pro klaustrofobiky. Keret, jak se dům nazývá, je vícepatrový, ale v nejširším bodě má délku 122 cm. V tom nejužším pak pouhých 52 cm.

Hobití dům

Pán prstenů byl obrovským hitem. A to natolik, že například ve Walesu můžete najít dům, který napodobuje obydlí Froda Pytlíka. Jedná se o zcela udržitelný dům, dokonce prý o nejekologičtější dům na celém světě. Architekt Dale na jeho stavbu použil jen samé recyklované materiály.

Vodárenská věž

V Belgii se nachází stará vodárenská věž, kterou rekonstruoval Mauro Brigham a vytvořil z ní moderní bydlení. Věž má na výšku 30 metrů a uvnitř najdete technické vymoženosti z tohoto století, včetně IT technologií, moderní kuchyně a koupelny, regulaci teploty, automatizace a další.

Dům Flintstonových

Pamatujte si na pohádku o pravěké rodince? Skutečnou repliku jejich domu můžete najít v Kalifornii! Jeho hodnota je 3,6 milionu dolarů a jezdí se na něj dívat tisíce turistů. Jedná se o skutečný zázrak architektury.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.