Netěsnostem a dírám v jezírkové fólii můžete předcházet. Víme, jak
koupaci jezirko

Už vidíte, jak se na vaší zahradě vyjímá dokonalé koupací jezírko? A zároveň s tím si představujete všechnu tu práci, kterou bude potřeba okolo jezírka každý rok udělat? Možná to nemusí být tak strašné, pokud na to už od začátku půjdete chytře. Na co si dát při stavbě koupacího jezírka pozor a jaká opatření přijmout, abyste předcházeli poškození jezírkové fólie a častým opravám?

Není fólie jako fólie

Pokud jde o koupací jezírka, ne všechny fólie jsou stejné. Potřebujete rozhodně fólii, která odolá UV záření, prorůstání kořenů a udrží si svůj tvar i po letech čištění. Vysoce kvalitní fólie do zahradních jezírek od prověřených značek mají dokonce záruku nepropustnosti. To znamená, že ať už se stane cokoli – ať už extrémní počasí nebo plynoucí čas – vaše koupací jezírko nebude trpět netěsnostmi a nebude nutná oprava jezírkové fólie. Při instalaci koupacího jezírka vždy vyžadujte doklad o nepropustnosti a zajímejte se také o délku záruky. Před napuštěním vodou byste měli vy nebo instalační firma zkontrolovat, zda se v obložení nenachází díry nebo trhliny. Případné poškození je třeba co nejdříve opravit.

Problémům s jezírkovou fólii lze předejít

Nejlepší způsob, jak zajistit, aby instalace koupacího jezírka byla vodotěsná a bezpečná, je využít služeb profesionální montážní firmy, která ví, co dělá. Před oslovením konkrétní společnosti si vždy vyžádejte reference, abyste si mohli být jisti kvalitou odvedené práce. Dbejte na to, aby bylo koupací jezírko vždy naplněno čistou vodou a pravidelně kontrolováno, zda nevykazuje známky poškození. Preventivně nainstalujte přepadový systém, který zabrání hromadění přebytečné vody v případě silného deště nebo úniku vody.

Malé díry zalepíte pod vodou

Pokud už se stane a díra se vám v jezírkové fólii přece jen objeví, nezoufejte. I tato situace má řešení. Malé otvory do velikosti 1×1 cm lze zalepit pomocí speciálních záplat. V prodeji jsou i takové záplaty, které jsou určeny k lepení pod vodou a lze je použít i v koupacích jezírkách. Pro opravu větších děr pak už musíte počítat s tím, že bude nutné část vody z jezírka upustit a k dalšímu napouštění se uchýlit až v momentě, kdy bude otvor zalepený a lepidlo dobře zaschne. To může obvykle trvat i celý den.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.