Typ automatického zavlažovacího systému ovlivňuje jeho řídicí jednotka
zavlazovaci system

Přemýšlíte nad pořízením automatického zavlažovacího systému, ale nevíte, jaký vybrat? Hadice nebo potrubí? To je otázka, kterou vyřešíte celkem snadno. Mnohem těží je ale vybrat správný řídící počítač, který bude plnit všechny funkce, které od něho požadujete.

K čemu slouží řídící jednotka?

Řídicí jednotka je srdcem zavlažovacího systému. Reguluje to, kdy a kolik vody dostanou jednotlivé zavlažovací zóny. To se děje obvykle na základě předem nastaveného časovače nebo programu. Existují různé řídicí jednotky s různou úrovní sofistikovanosti, od základních modelů až po high-tech jednotky, které lze ovládat na dálku. Tyto regulátory lze připojit k zařízením s podporou wifi nebo k senzorům, které monitorují úroveň vlhkosti půdy a podle toho upravují zavlažování. Některé pokročilé ovladače mají také možnost vzdáleného přístupu, takže můžete svůj zavlažovací systém spravovat odkudkoli na světě pomocí chytrého telefonu.

Mechanický versus elektronický řídicí systém

Řídicí jednotky zavlažování mohou být mechanické nebo elektronické. Mechanické řídicí jednotky jsou obvykle připojeny přímo k ventilům, zatímco elektronické řídicí jednotky se obvykle programují na dálku prostřednictvím počítače. S elektronickým zavlažovacím systémem máte přístup k propracovanějším a pokročilejším možnostem plánování zavlažování. Umožňuje také nastavit různou intenzitu zavlažování pro různé oblasti zahrady a také upravit načasování zavlažování podle změn povětrnostních podmínek. Tento typ automatického zavlažovacího systému je proto stále oblíbenější. Ve srovnání s mechanickým poskytuje celou řadu výhod navíc, a přitom nejsou náklady na jeho pořízení o mnoho vyšší.

Proč říct ano automatickému zavlažovacímu systému?

Investicí do automatického zavlažovacího systému s důmyslným ovládáním nejen ušetříte na spotřebě vody, ale také zkrátíte čas věnovaný ručnímu zavlažování na minimum. Místo toho, abyste po zahradě nosili konve nebo na ní každý den dlouhé hodiny postávali s hadicí v ruce, se budete moci věnovat tomu, co vás opravdu baví. Kromě toho si můžete být jisti, že o vaši zahradu je neustále postaráno. Automatický zavlažovací systém je sice sofistikované zařízení, s trochou šikovnosti si ho ale zvládnete sami udržovat a opravit. Díky široké nabídce e-shopů specializujících se na závlahy zahrad, si potřebné náhradní díly seženete velmi snadno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.