Pěstujte na své zahradě modřín. Poradíme vám, jaký si vybrat
Tvarovane okrasne stromy SKLADEM

Láká vás pěstování okrasného stromu ve vaší zahradě? Jednu z možností symbolizuje okrasný modřín. Tato dřevina je poměrně nenáročná a ve vaši zahradě se bude stoprocentně vyjímat. Přečtěte si, jaké existují možnosti.

Jak se modřínu dříve říkalo?

V dřívějších dobách byl modřín přezdívaný také jako břem nebo verpán. Již od pradávna se říká, že modřín omlazuje duši i tělo, přináší dobrou náladu a posiluje sebevědomí. V minulosti se přitom hojně používal například při epidemiích moru, kdy se jeho vykuřováním zaháněly zlé vlivy.

Modřín jako takový je považovaný za jeden z mála opadavých jehličnanů. Brzy na jaře se u něj objevují světle zelené jehlice, které se následně vybarvují do středně zeleného odstínu. Na podzim modřínu vévodí žluté až oranžové barvy a na zimu opadá, díky čemuž vynikne struktura jeho větví.

Oblíbené druhy modřínu

A jaké modříny se u nás na zahradách nejčastěji pěstují? Čím jednotlivé kultivary vynikají a jakou odrůdu si vybrat právě na vaši zahradu?

Modřín opadavý

Jako první rozhodně stojí za zmínku modřín opadavý. Ten je domovem v Alpách a Karpatech. Jedná se o poměrně statný strom, který má nepravidelně kuželovitou vzdušnou korunu. Disponuje rovným kmenem, který je vysoký 20 až 50 metrů a je pokrytý šedou hrubou kůrou.

Skvěle se mu daří především v hlubší vlhké půdě, která má neutrální až zásaditou reakci. Prosperuje na plně osluněném stanovišti, zastínění pro něj není vhodné. Pokud jej vysadíte na hodně vysychavých místech, dbejte na pravidelnou zálivku.

Modřín japonský

Druhým neméně oblíbeným druhem je modřín japonský. Ten pochází z vulkanických pohoří ostrova Honšú v Japonsku. Právě odtud se dostal do Evropy a zanedlouho na to se stal nejčastěji pěstovaným okrasným modřínem.

Nejlépe se mu bude dařit v hluboké, vlhké a zároveň dostatečně propustné půdě. Má rád vyšší vzdušnou vlhkost a extrémně slunná stanoviště mu nedělají příliš dobře.

Více informací ze světa okrasných stromů najdete na www.okrasne-stromy.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *