Přednosti nízkoenergetického bydlení

Nízkoenergetické bydlení je čím dál populárnějším modelem obydlí. Lidé vzhledem k narůstajícím cenám topných komodit přechází na provozně ekonomičtější bytové zázemí, které je sice spojeno s vyšší vstupní investicí, její návratnost je však v řádu několika let.

Jak již název tohoto typu bydlení prozrazuje, jde o rodinné domy, jež vyžadují podstatně méně energie pro vytopení objektu, než je běžné. V závislosti na konkrétním stavebním modelu se mohou náklady na vytápění pokrátit až o 80 %.

Nízkoenergetické bydlení a jeho výhody

V první řadě je vhodné zmínit, že na první pohled vlastně nikdo nepozná, že nemáte klasický zděný dům, nýbrž moderní dřevostavbu spojenou s výraznou úsporou při každodenním provozu. Nyní si pojďme představit ty nejdůležitější klady tohoto nadčasového obydlí.

  • Minimální tepelné ztráty.
  • Stále čerstvý vzduch v interiéru, což je obvykle zajištěno profesionální rekuperací vzduchu. Není třeba provádět pravidelné větrání, jak je většina lidí zvyklá.
  • Ekologické stavební materiály promítající se do celkové životnosti stavby.
  • Kratší topné období, než bývá u klasických objektů.
  • Nemusíte se omezovat aktuálními narůstajícími cenami za topné komodity.

Za poměrně rozumné pořizovací ceny získáte čisté rodinné zázemí, bez jakýchkoliv plísní a přemíry alergenů, navíc s odpovídající protipožární odolností.

Nízkoenergetické domy nejrůznějšího typu

Pakliže se obáváte, že si nebudete schopni vybrat ze současné nabídky nízkoenergetické bydlení, jste dozajista na omylu. Na trhu je několik firem prezentujících odlišné stavební postupy a prověřené metody výstavby propracovaných dřevostaveb.

Vybírat si lze jak z nízkopodlažních bungalovů, tak z patrových variant. Vedle desítek základních projektů je možné využít také individuální výstavbu šitou na míru konkrétního klienta.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: ponsulak).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *