Přízemní bungalov nebo patrový dům?

Vlastní bydlení je pravděpodobně tou nejlepší investicí v životě každého člověka. Rozhodnete-li se pro stavbu svého vysněného domova, hned v samotném prvopočátku se dostanete na pomyslné rozcestí, jakým směrem se vydat.

Je lepší přízemní bungalov či patrový dům? Jak je to z praktického hlediska a zároveň toho finančního? Mají obě řešení nějaké nevýhody nebo je volba takového domu pouze o potřebách konkrétního člověka? Tak právě na takové otázky se vám pokusíme odpovědět v následujících řádcích.

Patrový dům s podkrovím

K nesporným výhodám tohoto východiska patří jistě menší zastavěná plocha při stejné užitné ploše domu. Tato varianta je tak vhodná hlavně na menší pozemky. Budete-li vědět, že se vydáte touto cestou, můžete se zaměřit na shánění malé stavební parcely, za kterou nedáte tolik peněz.

Patrový dům obvykle nabízí klidovou a obytnou zónu, jež je rozdělena právě pomyslným schodištěm. Podkrovní bydlení se také o něco lépe vytápí, nežli rozlehlý přízemní bungalov.

Rodinné obydlí bez patra

Z pohledu aktuálních bytových trendů lze bungalov označit za moderní a současný styl. Zároveň se s podobou tohoto příbytku pojí i určitá historická tradice. Vše co k životu potřebujete, máte na jedné jediné ploše, z čehož samozřejmě plyne bezbariérový přístup.

Daleko snadnější bude i celková údržba nemovitosti, jelikož při jakýchkoliv opravách nemusíte stoupat do patra.

Jaké řešení je levnější?

Nakonec se dostáváme i k porovnání ceny. Při stejných dispozicích a téměř totožné vstupní investici získáte u patrového domu povětšinou několik metrů čtverečních navíc. Je však otázka, za jakou daň?

Ve finále pak rychle zjistíte, že k výše uvedeným informací budete přihlížet velice okrajově a vítězit bude váš osobní vkus a životní styl. Někomu shody nevadí, jiný je nemůže ani vidět.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Stuart Miles).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *