První živé stromy v českém obchodním centru navrhla architektka Vera Hampl


V dostavbě nákupního centra Chodov, Praha 4 vznikne mimo jiné také atraktivní prostor, kterému firma Nailounge dala název SPA. Interiér navržený Verou Hampl z architektonické kanceláře VH Architects evokuje ve shodě s názvem příjemnou atmosféru lázní, kterou podtrhne osvěžující zeleň živých stromů.

Návrh nové provozovny Nailounge, která ponese název SPA, vychází z designu značky a zachovává prvky, které jsou pro interiéry Nailounge typické. Části provozovny sloužící pro manikúru a pedikúru budou mít proto klientům Nailounge již známé bílé pulty z bílého corianu a šedé podlahy, s nimiž VH Architects pracovali už dříve.

Projekt pro dostavbu nákupního centra Chodov ovšem klade důraz na skutečnost, že centra, která slouží  péči o krásu a zdraví, mají být zároveň místy, kde si klienti odpočinou. Atmosféry skutečné lázeňské pohody docílila ve svém návrhu architektka Vera Hampl použitím dřeva a živé zeleně, které zakomponovala do vertikální zahrady u výlohy provozovny a do zimní zahrady v čekárně. Živé stromy, pod nimiž budou odpočívat zákazníci SPA Nailounge, nebyly dosud využity v žádném jiném obchodním centru v ČR. Příjemné prostředí dotvoří útulné a relaxační osvětlení.

Projekt zahrnul téměř 250 m2 plochy provozovny. Prostor je rozvržen tak, že přední část u vstupu a výlohy, která bude rušnější, bude sloužit manikúře., zatímco ostatní služby budou umístěny v zadní části provozovny, tak aby klienti měli zajištěno soukromí.

Známá architektonická kancelář VH Architects je tvůrcem kompletního brandingu Nailounge, včetně nového loga, v němž jeho autor Daniel Simonini symbolicky vyjadřuje postupně se rozvíjející produkty této značky. K původní manikúře se časem přidaly služby z oblasti pedikúry a kosmetiky, nejnověji přibyly masáže.

Vera Hampl v ČR řídí vlastní architektonickou kancelář VH Architects, její návrhy domů, komerčních prostor a interiérů byly realizovány v Brazílii a České republice. V poslední době vytvořila například nový interiér historické turistické lodě z Vltavy Bohemia Rhapsody, organizuje také výstavy brazilské architektury v ČR. Více informací najdete na na webových stránkách http://www.vharchitects.com/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *