Svítidlo do obývacího pokoje se nevybírá snadno, berte v potaz i to, jak celkově zapadne

Když máte vyšší strop, určitě to bude třeba řešit lustrem. Nižší stropy nebo velmi malý místnost snese i přisazené stropní svítidlo. To je základní charakteristika našich obýváků, ale když volíte vhodné osvětlení, rozhodně zvažte několik různých faktorů. Třeba, když máte opravdu velký obývák, tak by určitě nemuselo zůstat jen u jednoho lustru, že? Dává to smysl? Ale jistě…

Čtete si rádi? Pak se určitě hodí přídavné osvětlení, lampičku můžete mít skoro kdekoliv.

Šití nebo třeba čtení, vždyť je to jedno. Obývák tu není jen od toho, abyste v něm lenošili a sledovali televizi, dá se tu dělat tolik věcí – samozřejmě třeba i nějaké společenské oslavy. Nasvítit knihovnu nebo mít koutek, kde si budete číst další a další romány, co máte tak rádi. Vždyť i o tom jsou lustry do obýváku, které mají mnoho podob. Křišťálu rozhodně ještě neodzvonilo, jen se musí používat trochu decentněji. Moderní doba také přeje přírodním materiálům, takže kov, sklo a dřevo tu hrají důležitou roli. Záleží, co si vyberete, protože v ohledu stylů máte spoustu možností.

Někde prostě jeden lustr do obýváku nestačí, v malých bytech jej ale určitě využijete jen v jednom kusu. Když si zvolíte více kousků a rozmístíte je nějak účelně, třeba s přispěním rady bytového architekta, můžete si vytvořit skutečně okouzlující prostor pro nerušenou relaxaci. Svítidla musí ale do místnosti zapadat i po stránce designu, musí ladit s nábytkem – a pokud je obývák propojený s kuchyní, budeme mít ještě o to více práce. Nabízí se však stojací lampy, které můžou situaci zachránit.

Svítidla v kuchyni a svítidla v obýváku totiž musí jít takzvaně ruku v ruce například se samolepkami na zdi.

A to vlastně platí i pro další doplňky, proto neberte v obchodu první lustr do obýváku, co uvidíte…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *