Toulcovka do každého interiéru. Osloví i ty, kteří to s květinami neumí
toulcovka kytka

Vybavit svůj interiér úchytkami a kovovými stolovými podnožemi – to je jasné. Zapomínat bychom však neměli ani na pokojové rostliny, bez kterých je interiér nejen nudný, ale prakticky bez života. Zejména ti, kteří nejsou s květinami jedna ruka, se však obávají, že jim v interiéru dlouho nevydrží. Je však třeba si uvědomit, že existují takové druhy pokojovek, o které se starat prakticky nemusíte. A toulcovka je jednou z nich.

Půvabné květy a elegantní listy

Toulcovka se hodí jak do moderních, tak do minimalistických domácností. Svým vzhledem totiž není nijak kýčovitá, naopak. Jedná se o skloubení půvabu, elegance a také čisté bílé barvy. Mluvíme o nenáročné rostlině, ze které se budete prakticky neustále těšit. Nedělejte však zbytečné chyby, jen tak poroste a pokvete. Pozitivní zprávou je, že jak toho příliš nepotřebuje, zmiňovaných chyb byste se dopustili spíše v okamžiku, kdybyste se o ni chtěli starat víc, než je třeba.

Mluvíme o krásce, která k nám doputovala z daleké exotiky. Říká se jí jinak také lopatkovec a běžně ji najdete kvést ve volné přírodě například v Americe nebo v Asii. Dnes se navíc setkáte i s řadou takzvaných kultivarů, které se od sebe liší například vzrůstem nebo tvarem listů.

Jak na pěstování toulcovky

Pokud se rozhodnete pěstovat toulcovku, jak již bylo naznačeno, nečeká vás nic příliš náročného nebo nákladného. Miluje vlhkost, ale na druhou stranu toulcovky nemohou stát ve vodě. Stejně jako všem jiným květinám, ani toulcovce není příjemné přelití. A už vůbec ne, pokud se ji rozhodnete pěstovat v klasickém substrátu. Je však ideálním kandidátem na takzvané hydroponické pěstování, pokud by z vaší strany byla iniciativa k tomuto způsobu pěstování.

Pro toulcovku hledejte takové stanoviště, které bude oplývat stálými teplotními podmínkami. Zmiňovanou vlhkost jí můžete dodávat tak, že ji budete pravidelně kropit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.