Směšování vody v topných systémech jako cesta ke kvalitní úspoře
smesovani vody

Směšování vody je bezesporu jedou z těch věcí, které jsou naprosto zásadní pro opravdu kvalitní funkci topných systémů. Jedná se o místa, kde se mísí teplá voda se studenou a vzniká tak finální regulovaná teplota. Moderní systémy přitom právě v oblasti regulace teploty nabízejí vlastnosti, které jsou diametrálně odlišné od starších variant topení.

V této směsi kvalitních moderních prvků přitom najdeme jeden, který je extrémně jednoduchý, ale i přesto dokáže dělat svoji práci s vysokou efektivitou. A tím komponentem není nic jiného než přímo směšovací ventily.

Co to jsou směšovací ventily?

Jedná se přímo o spoj několika částí systému. Z jedné strany standardně přichází studená voda a z druhé strany se potom připojuje voda teplá, nebo předehřívaná z topných těles. Na základě toho pak vzniká míšení a výstupem se dostává voda do zbytku systému, typicky do radiátorů a podobných součástí. Samotné směšovací ventily jsou přitom velice jednoduché.

Jenže není pravidlem, že jsou ventily ve sto procentech případů opravdu naprosto základní vybavení, ale mohou dokonce i zaujmout celou řadou vychytávek. Některé mohou být kupříkladu osazeny termostatickými prvky, nebo specifický směšovací ventil se servopohonem nabízí dokonce i možnosti automatizace takového systému.

Kde se může brát potencionální úspora?

Na první pohled nevypadají zrovna směšovací ventily jako druh vybavení, které by mělo v moci ušetřit velké peníze. Jenže opak je v tomto případě pravdou. Jednotlivé směšovací ventily nám nabízejí možnosti, jak upřesnit nastavení teplot v celém systému. Tím se může efektivně zabraňovat kupříkladu přetápění, nebo můžeme velice plynule měnit teploty v domácnostech. A to je důvodem, proč směšovací ventil dokáže domácnosti opravdu prospět.

Pozitivní dopady dokonce i na zdraví

Dopady na zdravotní stav jsou jednou z těch věcí, které bychom neměli zapomínat, ale zcela naopak by pro nás měli být na prvním místě. Ventily přitom mohou pomoci právě plynulými přechody, protože časté změny teplot v topném období jsou jedním z nejčastějších důvodů onemocnění a zdravotních komplikací v zimě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.