Uchovávání potravin ve vakuových dózách nabízí spoustu výhod
Dafi vakuová dóza na potraviny grafitová 27 litru

Plýtvání potravinami je celosvětovým problémem. Jen u nás se ročně vyhodí 829 851 tun potravin, což je asi 80 kilogramů jídla na osobu. Podle odhadů každý z nás vyhodí za celý svůj život asi 5 300 kg jídla. Mezi nejčastější důvody, proč se rozhodneme jídlo vyhodit, patří jeho zplesnivění anebo zkažení. Následuje prošlá doba spotřeby anebo data minimální trvanlivosti. Dalším důvodem je i to, že uvaříme více jídla, než dokážeme zkonzumovat. Potraviny pak špatně skladujeme, ty se postupně kazí a vyhazují.

Skladovat jde i jinak

Jistou alternativou ke klasickému skladování potravin jsou vakuové dózy. Ty – jak už jejich samotný název napovídá, pracují s prostředím podobným vakuu. Dózy jsou totiž vzduchotěsné, proto nenabízí prostředí pro množení bakterií. Jakmile vložíte potravinu nebo uvařený pokrm do dózy, jednoduše přebytečný vzduch odsajete ruční nebo elektrickou pumpou. Potraviny tak zůstanou déle čerstvé a chutné. Zároveň si uchovají veškeré své živiny a důležité látky. Skladovat můžete prakticky cokoli – od hotových pokrmů, přes ovoce a zeleninu, až po nepotravinové položky (například dokumenty nebo šperky, které podléhají oxidaci).

Žádné pachy a vždy čerstvé pečivo

Mezi další přednosti vakuových dóz patří jistě i skutečnost, že potraviny, které jsou v nich uložené, neabsorbují případné další pachy z lednice nebo mrazáku. Zároveň díky vzduchotěsné nádobě nešíří zápach do okolí. Vhodné jsou proto i k uchovávání sýrů s ušlechtilou plísní nebo jiných aromatických potravin. Umístit do nich můžete třeba také pečivo, které zůstane dlouho křupavé a chutné. Veškeré potraviny uložené ve vakuových dózách si uchovají svou původní chuť a vůni. A je úplně jedno, jestli půjde o čerstvé potraviny nebo právě uvařené pokrmy. Jejich životnost je díky vhodnému skladování bez přítomnosti nadbytečného vzduchu prodloužena 3 až 5x.

Dózy ohleduplné k lidskému zdraví i přírodě

Mezi oblíbené značky vakuových dóz patří dózy Dafi, které jsou vyráběny z nejkvalitnějších materiálů bez obsahu škodlivého Bisfenolu A (BPA A). Dózy lze pořídit v několika velikostech (od 0.5 l, přes 1.3 l, dále 1.5 l až 2.7 l). Prodávány jsou jak samostatně, tak jako součást praktických sad. Ceny značkových Dafi dóz začínají na několika stokorunách. Používat je samozřejmě můžete opakovaně. Vhodné jsou jak do mikrovlnné trouby, tak to mrazáku i myčky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.