Víte, jak pečovat o smrk pichlavý ve vaší zahradě?

Okrasnou zahradu dokáže snad nejvíce rozzářit zajímavě tvarovaný strom. Jednou z možných dřevin vhodných pro pěstování v našich podmínkách je smrk pichlavý, konkrétně jeho kultivar Hoopsii. Víte, jak vypadá a jak se o něj správně starat?

Kultivar pochází z Německa

Se smrkem pichlavým se velmi často můžeme setkat v Rusku, ale běžný je i v našich končinách. Jeho modravě stříbrné jehlice způsobují, že bývá často lidově přezdíván jako smrk stříbrný. Kultivar smrku pichlavého Hoopsii přitom pochází z roku 1958 z Německa. Jedná se o středně velký jehličnan, který je schopen dorůst výšky 12 až 15 metrů a šířky 3 až 4,5 metrů.

Jeho charakteristickým znakem je velmi husté a pravidelné zavětvení. Jeho větve svírají s kmenem pravý úhel a zdálky tak může tento vzpřímený vzhled připomínat sochu.

Je neobyčejně přizpůsobivý

Co se týče půdy, nemá kultivar Hoopsii žádné velké nároky. Tolerantně snáší jakoukoliv půdu. Jen je třeba myslet na to, že nezvládá trvalé zamokření půdy. A lépe se mu bude dařit v neutrální až lehce kyselé půdě.

Popisovaný kultivar Hoopsii vyžaduje plné slunce. Do určité míry mu nevadí ani znečištěné městské ovzduší nebo stanoviště blízko průmyslových oblastí, kde většinou jehličnany trpí. A snese teplotu až do -35 °C.

Kam kultivar v zahradě vysadit

Díky svým vlastnostem a okouzlujícímu zbarvení se kultivar Hoopsii stal nejoblíbenějším druhem smrku pichlavého. Své uplatnění najde zejména jako solitéra nebo součást skupinové výsadby jehličnanů.

Jeho vzhled vynikne také ve skalce nebo vřesovišti. Efektního kontrastu docílíte, pokud jej vysadíte společně s nižšími červenými nebo růžovými rostlinami. A odrůda Hoopsii je ideální i pro tvarování jako bonsaj. Ta se bude vyjímat například u vstupu do domu, nebo v krásné nádobě na terase.

Více informací o pěstování okrasných stromů najdete na www.okrasne-stromy.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *