Využijte teleskop k pozorování noční oblohy
teleskop

Od malička se zajímáte o hvězdy a noční oblohu? Nebo jste tomuto koníčku propadli teprve nedávno? Potom si tuto zálibu zpříjemněte v co největší míře. Dopomohou vám k tomu praktické teleskopy, s nimiž lze pozorovat hvězdy, galaxie a jiné vesmírné úkazy v celé jejich kráse.

Čočkové a zrcadlové teleskopy

Za pojmem teleskop se skrývá takový větší dalekohled, který rozhodně nepatří k těm kapesním. Teleskopy zároveň vyžadují stativ, aby bylo možné docílit požadovaného zvětšení bez jakéhokoliv klepání. Z pohledu technologie fungování můžete vsadit na čočkové i zrcadlové teleskopy, popřípadě zvolíte variantu katadioptrických teleskopů, jež jsou složeny z obojího.

Pokud nevíte, zda vás bude pozorování oblohy bavit na tolik, abyste utráceli spoustu peněz za teleskop, můžete si pořídit ten pro začátečníky. Dokonce i ti nejmenší si přijdou na své prostřednictvím dětských teleskopů. A kdybyste chtěli něco lepšího, určitě je z čeho vybírat.

  • Teleskopy s GoTo naváděním
  • Teleskopy Dobson
  • Teleskopy Schmidt Cassegrain
  • Teleskopy Maksutov Cassegrain

Od teleskopu k termovizi

Pokud chcete pozorovat hvězdy na místech, kde není žádný světelný smog, musíte vyjet hodně do přírody. Abyste měli přehled o tom, co se děje kolem vás v černo černé tmě, hodí se vám také termovize. Ta pracuje s infračerveným zářením, takže snadno a rychle rozeznáte osoby nebo zvířata kolem sebe. Je však pravdou, že za termovizi si trochu připlatíte. Velice často ji využívají myslivci. Alternativou se vám v tomto případě může stát noční vidění, které je přece jenom cenově dostupnější. Akorát nemusí mít tak velký dosah.

Pusťte se do pozorování vzdálených světů a neomezujte se ani při objevování nejbližšího okolí. V dnešní době máte možnosti v podání kvalitní a propracované techniky. Tak proč takovou příležitost nevyužít? Zkuste to právě teď.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *