Triky, se kterými se vám během praní nepoškodí žádná textilie
prani textilii

Praní se zdá být jednoduché, ale s prvním neúspěchem nám dochází, že bude potřeba změnit několik základních návyků. Jdeme na to. Praní bude hračka a zaručený úspěch k tomu.

Záclony? Pohoda

Záclony jsou součástí snad každé domácnosti. Prát a udržovat bychom je měli nejméně čtyřikrát ročně. Většinou to ale oddalujeme, protože si nejsme jisti postupem, který je potřeba dodržet. Nejprve sejměte textilii z dřevěné nebo kovové garnýže, důkladně odstraňte všechny žabičky a úchyty. Zkontrolujte, zda můžete textilii v pračce vyprat, a vložte ji do pračky na šetrný prací program. Vždy použijte prací sáček nebo povlak od polštáře. Zvolte minimální počet otáček a jen necelou lžíci pracího prostředku. Nakonec ještě můžete záclony naškrobit.

Podprsenky, to je věčné téma

Háčky, kterými je opatřena horní část dámského spodního prádla, jsou naprosto nekonečné téma. I proto je lepší doma mít hned několik pracích sáčků. Každou podprsenku vložte do samostatného vaku, který dobře uzavřete. Následně se nemusíte bát, že by háčky poškodily jiné prádlo.

Ponožky se vám neztratí

Řádí u vás doma ponožkožrouti a ztrácejí se vám během praní ponožky? Mnohdy se stává, že se tento drobný kousek oděvu zatoulá například do nohavice u kalhot, nebo do útrob ložního povlečení, kde zůstane po delší čas. Ponožky je proto nutné před ztrátou dobře ochránit. Opět vám pomůže prací sáček, do kterého tyto drobné textilie uzavřete.

Vlněné věci a úplet? Chce to prací míček

Kromě toho, že jemné kousky z úpletu uzavřete do dostatečně prostorného vaku na praní, je také dobré přidat k prádlu prací míček. Bude jemně načechrávat prádlo během praní a nestane se, že by bylo jednostranně poškozeno. Uberte otáčky, zvolte šetrný prací program, a především pračku nepřecpávejte.

V pračce je možné vyprat i některé druhy tenisek. Ty perte ve vaku určeném na boty. V něm je můžete i bezpečně sušit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.