Oprava betonových podlah

Již řadu let si betonové podlahy získávají lásku ke svým spotřebitelům a jsou rozšířené. Takové umístění betonových podlah je podmíněno jejich provozními vlastnostmi, takže se vyznačují nejen vysokou mírou pevnosti, ale také nízkou separací prachu, odolností proti chemickému poškození a deformaci. Všechno ostatní, náklady na betonové podlahy jsou malé, což je také jejich nepochybná výhoda.

Betonové podlahy vykazují neustálé intenzivní zatížení, jako je pohyb vozidel a lidí, vibrace nejrůznějšího zařízení ve výrobních halách, padající předměty, čištění podlahy za účasti chemikálií, vliv vlhkosti a podobně. Pokud chceme, aby nám betonová podlahy vydržela co možná nejdéle, je třeba se o ni dobře starat. Ovšem i vlivem času a právě působením vnějších vlivů se i betonová podlaha musí čas od času trochu přikrášlit nebo opravit.

Jaká vlastně je betonová podlaha

Spolehlivost a zejména odolnost betonové podlahy je testována v průběhu let. Popularita této možnosti podlahového zařízení je dána dlouhou životností, vysokou odolností vůči vlivům prostředí a relativně nízkou cenou materiálu. Bez ohledu na to však i tak vysoce kvalitní povlak vyžaduje určitou pozornost a včasnou opravu. Pro opravu betonových podlah svépomocí je velmi důležité sladit všechny vlastnosti starého betonu s tím novým. V případě, že podlaha vykazuje opravdu velké praskliny nebo dokonce drolení celého betonu, je nejlepším řešením podlahu vyměnit. Betonová podlaha je ale také vhodná k podlahovému vytápění a je vhodná i k dalším postupům položení podlahové krytiny, například koberců, linolea, laminátu a podobně.

Opravy betonových podlah

Jestliže betonová podlaha vykazuje stopy poškození, prasklin nebo opotřebení, přichází na řadu její oprava. Pokud je poškození podlahy lokální, je třeba provést opatření k odstranění závad a posílení betonové podlahy pomocí speciálních směsí. Ale nejdříve bychom se měli poradit s odborníkem. Firmy, které se zabývají touto činností, mají nespočet zkušeností a jejich odborné rady jsou v takových případech určitě na místě. Není žádná ostuda tedy požádat takovou firmu o pomoc. Vyhneme se tak nepříjemnostem, které by mohly vzniknout při opravách. Před provedením opravných prací se doporučuje diagnostikovat poškození betonové podlahy a určit příčiny jejího výskytu. To nám umožní správně vybrat technologii k odstranění různých defektů betonové podlahy.

Odborná firma

Pokud tedy betonová podlaha potřebuje opravu, určitě bychom se měli poradit s profesionální firmou, jak na to. Firma nám může poskytnout také odbornou konzultaci při jakýchkoliv opravách nejen betonových podlah. Zvolit si firmu můžeme nejen podle hodnocení, ale také podle toho, jak dlouho firma působí na trhu. Jejich odborné zkušenosti jsou jistě velkou pomocí při realizaci dalších oprav a renovací. Pracovní týmy takových firem dále disponují moderní mechanizací, která je v tomhle směru důležitým pomocníkem, jsou pravidelně proškolováni i o nových a modernějších technologiích.

stux / Pixabay

Pokud máme od technika firmy zhodnocení poškození, můžeme začít s opravou. Nejdříve je potřeba betonovou podlahu řádně vyčistit, povrch musí být dokonale čistý, aby následná renovace byla dobře a kvalitně provedena.

Samotná oprava podlahy pak obsahuje spolehlivý technologický postup, který umožňuje veškeré nedostatky odstranit. Jde zejména o frézování betonu, opravu dilatačních spár, spojů a v případě většího poškození i celková výměna betonové podlahy. Podlahy se také brousí, takže dostanou tak drsnější a matný povrch, ale můžeme mít i lesklý povrch. Také bychom neměli zapomínat na penetrační nátěr. Pořadí opravných prací také závisí na typu opravy a jejich míře poškození.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.