Postup výběru ČOV – 4 tipy

Víte, proč si stále více lidí pořizuje čističky odpadních vod? Je to snadné, dnes už i poměrně levné, ekologické a velmi funkční. Vyčištěná voda se může znovu využívat třeba na zalévání pozemku nebo podobně. Jestli se dříve na instalaci ČOV muselo dlouho šetřit a složitě vyřizovat povolení a celé zařízení, dnes lze získat projektovou dokumentaci ČOV snadno a rychle a samotnou čističku za příznivějších cen než kdy dřív.

Než se do toho ovšem pustíte, je třeba zodpovědět si alespoň následující otázky.

Kam ČOV dám? Pro jaký účel ji vlastně chci? Kolik lidí ji bude využívat? Mám už promyšlený způsob, jak se zbavovat vypuštěné vody? Budu ji znovu využívat? Vím, co všechno potřebuji k jejímu povolení? Mám dostatek financí na realizaci?

Může se to zdát absurdní, ale najdou se lidé, kteří nad tím nepřemýšlí. Přičemž jednotlivých značek ČOV je celá řada, stejně jako jejích typů. Každá má odlišné funkce, kapacitu, vlastnosti. Jsou čističky do rodinných domků pro osobní využití, pak do podnikových objektů, kde se nachází i chemické látky nebo podobně. Každá čistička má kapacitu odlišnou a není radno ji poddimenzovat. Stejně tak jsou čističky, které si s chemikáliemi prostě neporadí a pak zbytečně huntují přírodu.

Voda, která z ČOV odchází, pak samozřejmě nemusí jít pouze do kanalizace. Může odtékat povrchově nebo do podzemních vod. To vše v závislosti na záměru, jaký s ní mátie. Podle toho, jak se rozhodnete (nebo co je ve vašem případě ideální), pak také závisí proces povolení, kterým musíte projít.

To všechno od A do Z, nemluvě o samotné projektové dokumentaci, samozřejmě stojí peníze. Proto je vždy lepší oslovit specializovanou firmu, která vám s tím může pomoci. Specialisté se zblízka podívají na váš pozemek, vaši situaci a potřeby a dají vám přesně to řešení, které potřebujete, rychle a za příznivé ceny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *