Vytápění domu
radiator 250558 1280

Dům je možné vytápět různými způsoby. Velmi rozšířené je nejen plynové, ale také elektrické vytápění.

V případě druhého jmenovaného jsou náklady na provoz vysoké, zejména v zimním období. Předností tohoto řešení je však snadná a jednoduchá instalace. Existují i další možnosti vytápění, jako je:

  • vytápění dřevem — keramická kamna či krby jsou tradiční řešení, které má svůj půvab, avšak vyžadují mít k dispozici dřevo jako topivo a také provádět pravidelnou údržbu, což je problematické a nákladné.
  • tepelná čerpadla — toto řešení využívá energii z okolí, avšak jejich instalace je nákladná a účinnost závisí na podmínkách daného prostředí.
  • Vytápění pomocí fotovoltaiky – jedná se o ekologické řešení, ale náklady na jeho instalaci jsou vysoké a vyplatí se až po mnoha letech používání takové instalace. Bariérou zde může být i poloha našeho domu – fotovoltaika funguje nejlépe na slunných místech s odpovídajícím sklonem.
  • vytápění topným olejem — takové vytápění se v mnoha domech stále využívá, je však méně rozšířené než kdysi kvůli vyšším nákladům i zátěži pro životní prostředí.

Zvolte vytápění domu plynem z plynového zásobníku

Mnoho let patří mezi nejrozšířenější řešení vytápění domu plynové vytápění. Zkapalněný plyn, tedy propan-butan, je vysoce efektivní a ekologické palivo i proto se mezi vlastníky domů těší stále větší oblibě. Zkapalněný plyn má spoustu předností. Je ekologický — zkapalněný plyn je čistý zdroj energie a je tak příznivější pro životní prostředí než některé jiné způsoby vytápění. Další výhodou je jeho účinnost. V praxi je to tak, že zkapalněný plyn je možné snadno kontrolovat, a to umožňuje přesně upravit teplotu v místnostech.

V neposlední řadě vytápění domu pomocí zkapalněného plynu ze zásobníku přináší spolehlivost. Díky tomuto řešení nejsme závislí na dodavateli elektrické energie ani provozovateli teplárenské sítě. Vytápění tohoto typu se také pohodlně obsluhuje, a to vše díky moderním systémům ovládání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.