Závlahový systém se hodí pro každou zahradu
cerpadlo

Aby byla vaše zahrada pořád krásně zelená, je potřeba ji pravidelně zalévat. Pokud nechcete běhat s konvemi v rukou, je potřeba se zamyslet nad tím, jak si práci ulehčit a celou zálivku automatizovat. Moderní automatický zavlažovací systém má široké spektrum výhod. Kromě snížení spotřeby vody, ušetří také váš čas a zvýší cenu nemovitosti. Zálivka vaší zahrady bude zajištěn navíc i v době vaší nepřítomnosti, aniž byste museli obtěžovat sousedy či příbuzné.

Jaké části má závlahový systém?

Investice do automatické závlahy se rychle vrátí. Automatická závlaha se navíc snadno obsluhuje, proto je rozhodně na místě se zabývat její instalací, zvláště pokud máte velkou zahradu, kterou nestíháte obsluhovat. Mezi základní části moderní závlahy patří podzemní potrubní rozvod, postřikovače, několik srážkových čidel, ale také řídicí jednotka. Důležitý je samozřejmě také zdroj vody. Tím může být nádrž na dešťovou vodu, studna anebo vodovodní řad. V případě prvních dvou možností platí, že bez čerpadla pro závlahy se neobejdete.  Závlaha je spouštěna na základě příkazů řídicí jednotky, která je v součinnosti s dešťovými čidly.

Jak je to s narušením používání zahrady?

Závlahové systémy se sice instalují z větší části pod zem, používání zahrady ale nijak neomezují. Celý systém funguje tak, že v době používání se vysunou postřikovače, které se po ukončení práce opět zasunou pod zem. Rozhodně nic nepřekáží sekání ani běžné údržbě zahrady. Závlahový systém zavlažuje zahradu rovnoměrně, to znamená, že nedochází k situaci podobné zalévání konvemi, kdy je mokrá jen část zahrady, kterou zvládnete zalít. Zalévání pomocí automatické závlahy je také velice efektivní, protože jej lze naplánovat na nejvýhodnější denní dobu. Zároveň je systém schopen detekovat dostatek vláhy v půdě a k aktivaci čerpadla pro závlahy vůbec nedojde.

Kde je možné automatickou závlahu použít?

Automatickou závlahu můžete použít v nově zakládané i starší zahradě. Instalace postřikovačů se provádí po ukončení terénních úprav těsně před tím, než dojde k vysazení trávníku. Jestliže máte starší zahradu, je potřeba postřikovače instalovat s ohledem na již vzrostlé stromy a rostliny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.