Pokládka podlahové krytiny na anhydritovou podlahu
podlaha quickstep

Ať už se rozhodnete postavit si v dnešní době klasický nebo nízkoenergetický dům, vždy budete řešit podobné otázky. Jednou z nich bude například, jakou zvolit podlahu a podlahovou krytinu? Pokud v tomto směru sázíte na dlouhověkost, pevnost a zároveň na vynikající tepelnou vodivost, volba bude celkem jasná. Využijte anhydritové podlahy.

Lepení dlažby na anhydrit

Nežli se pustíte do pokládky dlažby na anhydritovou podlahu, měli byste provést tři základní procesy. Teprve pak může dojít k samotné realizaci. Níže uvedené postupy jsou naprostou nezbytností, aby bylo dosaženo kvalitního výsledku.

  • Nejprve začněte kontrolou zbytkové vlhkosti.
  • Poté odstraňte šlem z podlahy.
  • Proveďte důkladnou penetraci povrchu.

Když bude hotová příprava anhydritové podlahy pro lepení dlažby, můžete přistoupit k dalším fázím. Je to kupříkladu volba vhodného lepidla. Zvolit lze flexibilní cementové lepidlo nebo dáte přednost anhydritovému lepidlu na dlažbu.

Jaké podlahy lze použít na anhydrit?

Dlažba samozřejmě není podlahovou krytinou vhodnou do celého interiéru. Své místo si najde v koupelně, technické místnosti či na toaletě a chodbě. Do ostatních pokojů budete cílit spíše na něco útulnějšího a hřejivějšího. V tomto směru vás potěšíme, protože na anhydritové podlahy můžete položit v podstatě libovolnou podlahovou krytinu. Typickým příkladem je vinylová podlaha, laminátová podlaha nebo dřevěná podlaha.

Kvalitní anhydritová podlaha je základ

Pakliže se má dílo skutečně podařit, je třeba dbát ve všech fázích tvorby podlahy na maximální kvalitu. Začít byste měli odborným vylitím anhydritové podlahy. V tomto směru vám mohou být nápomocni profesionálové, jejichž služby naleznete na internetovém portálu anhydrit-podlahy.cz. Teprve pak přistoupíte k dalším krokům a pustíte se do pokládky podlahové krytiny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.